Вишивальниця з Івано-Франківська надає узорам футбольні мотиви

 • 180x150
 • Опубліковано:

   Традиційна українська вишивка – на футбольний лад. Триває серіал Інтера про народних умільців, які творять на тему Євро-2012. Сьогоднішня наша історія – про вишивальницю з Івано-Франківщини, яка відтворює у візерунках футбольні мотиви. Із майстринею поспілкувався Андрій Чернишков.

  Робота – Оксани Бакоти – це рушнички й шарфи на тему ЄВРО-2012. Уже більше двох років вона вишиває футбольні поля, м’ячі, прапори, логотипи. І все це – в обрамленні традиційного українського орнаменту. Щоб не нав’язувати вболівальникам гуцульські візерунки, майстриня обрала символ, поширений по всій Україні – троянду.

  Оксана Бакота, вишивальниця:

  – Троянди це є нейтральний узір. І саме чорно-червоний, так як у Павличка Дмитра – "червоними і чорними нитками".

  Наразі жінка вигаптувала шістнадцять рушників і чотири шарфи.

  Андрій Чернишков, кореспондент:

  – Щоб вишити один такий футбольний м’яч досвідченому майстру треба три дні. Загалом же робота над таким рушником триває місяць а то й два.

  Оксана Бакота, вишивальниця:

  – Ну один рушничок має метр на 50. Рахуйте, що це треба два метра тільки квітів цих вишити. Тому що вишивається хрестик в хрестик. Щоб один хрестик вишити це треба два рази протягнути рукою.

  Пані Оксана ще з дитинства погано ходить. Доводиться багато сидіти. Каже – вишивка відволікає. Особливо коли є мета – до початку Євро жінка планує виготовити ще шість рушничків і чотири шалики.

  Оксана Бакота, вишивальниця:

  – Оці м’ячики вони вночі мені вже сняться. Я закриваю очі і зразу мені ці м’ячики, зразу прапори.

  Ці витвори майстрині будуть представлені на футбольному фестивалі народної творчості, який проходитиме під час Євро 2012. Пані Оксана хоче, щоб уболівальники, котрі приїдуть в Україну, побачили, окрім футболу, ще й багату українську культуру.
  Андрій Чернишков, Телеканал "Інтер" 

   

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150