Головний лікар міста прозвітував про роботу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  9 жовтня на Вічевому майдані відбувся звіт керівників структурних підрозділів міськвиконкому. Про досягнення та проблеми медичної галузі мешканцям Івано-Франківська розповів головний лікар міста Тарас Масляк.

  „Основна проблема медичної галузі на сьогодні, – зазначив Тарас Масляк, – недостатнє фінансування. Ним можна пояснити і значну нестачу медикаментів в тому чи іншому медичному закладі міста. На даний час медикаментами забезпечена тільки галузь для надання невідкладної допомоги, частково безкоштовні ліки отримують інваліди та ветерани війни. Без сумніву, хотілося б, щоб забезпечення ліками було стовідсотковим. А поки що на цей процес не можуть вплинути ні лікарі міста, ні міська влада. Адже фінансування медичної сфери проводить Міністерство фінансів. І наші потреби забезпечені лише на 72%”.

  За словами головного лікаря міста, на харчування одного пацієнта стаціонару держава виділяє сьогодні 3-4 гривні при середній потребі 18-20 гривень.

  Нас дуже турбує стан здоров’я молодого населення міста, адже і галузі охорони здоров’я, і соціальним службам потрібно працювати над проблемою вживання алкоголю і тютюнових виробів, наголошувати на веденні здорового способу життя.

  Важлива робота, над якою зараз працює уряд – покращення роботи первинної ланки медицини. Це робота дільничного лікаря, швидкої медичної допомоги.

  „За чотири роки, які я пропрацював начальником охорони здоров’я міста, було зроблено немало. Я дуже вдячний своїм працівникам: водіям, які працюють на машинах невідкладної допомоги, санітаркам, медичним сестрам, лікарям, працівникам Івано-Франківського медичного університету за те, що на сьогодні вони якісно і професійно виконують свою роботу. У нас відкрито декілька нових відділень, зокрема відділення штучної нирки на базі Центральної міської клінічної лікарні, також відділення малоінвазивних втручань для якого був закуплений один з найкращих апаратів – ангіограф, що дозволить лікування усіх судин нашого організму. Відкрита підстанція №4 швидкої медичної допомоги у мікрорайоні Пасічна, яка забезпечить швидкий приїзд лікарів до пацієнта. У найближчих планах – відкриття ще однієї підстанції невідкладної допомоги, а також перенесення в інше приміщення підстанції з вул. Січових Стрільців. Адже через надмірну завантаженість центральної частини міста транспортом, виникають проблеми з виїздом машин швидкої допомоги до пацієнта. Також завершується ремонт басейну на базі дитячої клінічної лікарні на вул. Чорновола. Наступного року ми проведемо реконструкцію і ремонт басейну в дитячій поліклініці на вул. Тичини. Поступово буде проведено ремонт відділень в усіх медичних закладах міста”, – сказав Тарас Масляк.

  Головний лікар міста також попросив мешканців Івано-Франківська повернути амбулаторні картки в реєстраційні відділення поліклінік і зазначив, що благодійні внески, на які часто скаржаться мешканці міста, є не обов’язковою, а добровільною платою, яку не має права вимагати жоден медичний працівник.

  „Мої двері для вас відкриті. В будь-який день ви можете прийти і звернутися по допомогу, розповісти про ті чи інші недоліки, які існують на сьогодні в наших медичних закладах”, – наголосив головний лікар міста, звертаючись до івано-франківців.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150