2 прикарпатські команди хизувалися роботехнікою в Бресті

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У рамках Дня білоруської науки 29 січня в Брестському державному технічному університеті пройшли змагання автономних гоночних роботів “Roborace”. Рівно півроку минуло після першого «Кубка Бресту» і цього разу крім традиційних команд Бреста та Львова прибули команди з Івано-Франківська і Мінська (всього 10 команд, 4 з Бреста, 3 з Мінська, 5 з України (3 зі Львова та 2 з Івано-Франківська).

  До початку змагань команди мали можливість провести тестові заїзди, налаштувати своїх роботів, зареєструвати команду і пройти технічний огляд у суддів змагань. Незабаром настав час урочистого відкриття змагань, де зібрався повний зал глядачів, офіційних гостей змагань. У цьому році змагання приймала затишна і велика галерея Брестського державного технічного університету, яка була обладнана за прикладом Формули-1 секторами трибун для глядачів, зручними боксами для робокоманд, і VIP-сектором для гостей.

  Брестські глядачі знову проявили величезний інтерес, створивши аншлаг і не передається атмосферу на змаганнях. Гості змагань – відомі вчені з Білорусі – Головко В.А. (БрГТУ), Садихов Р.Х., Голенков В.В. (БДУІР) і Дудкін А.А. (ОІПІ НАН РБ), а також з Коврова (Росія) – Багаєв Д.В. (Ковровський державна технологічна академія) – склали почесне журі змагань. Урочиста мова декана факультету електронних інформаційних систем Ракецкій В.М., коло пошани по трасі у виконанні наймолодшого учасника, подання кубка задали тон майбутніх стартів.

  Змагання традиційно включали два півфінальних заїзду та фінал. В першому заїзді перемогла команда Fotonika-31 зі Львова. Слідом за нею фінішувала команда Noname і перший володар Кубка Бреста – команда SRS (Брест).

  У другому заїзді переміг робот команди-новачка «Team_Maxxlife» з Мінська, яку представляв одинадцятикласник з Гімназії № 5 Максим Масальський. За ним фінішували робот команди «Furios» (Брест) і «WestPoint» (Івано-Франківськ). На відміну від досить спокійного першого півфіналу, у другому – робот брестської команди-новачка «Big mode» значних розмірів почав таранити стіни траси і інших учасників, змусивши понервувати глядачів і додавши роботи суддям. У перервах між заїздами глядачів очікувала насичена програма: молодша частина аудиторії змагалася у водінні автомобіля радіокерованого на трасі, старша могла подивитися на розробки науково-дослідної лабораторії

  «Робототехніка» БрГТУ, лабораторії адаптивних систем ОІПІ НАН і команди «robotics.by», поспілкуватися із запрошеними вченими. Учасники ж активно готували роботів, ділилися своїми враженнями з ведучим і глядачами.

  У результаті фінальний заїзд сформували команди з Бреста (SRS, Furious, No Name), Львова (Fotonika-31), Івана-Франківська (WestPoint) і Мінська (Team Maxxlife). У впертій боротьбі «RoboRace Кубок Бреста 2012» завоювала команда Fotonika-31 з Львова. Друге і третє місця посіли команди «SRS-Ericpol» і «Team Maxxlife» з Бреста і Мінська відповідно. Особливо приємно, що наймолодший учасник змагань нарівні боровся зі своїми старшими суперниками – у підсумку завоювавши бронзу.

  Золотий Кубок Бреста переможцям – команді Fotonika-31 – урочисто вручив проректор з наукової роботи БрГТУ Рубанов В.С. і керівник Асоціації робототехніки Україна Круцкевич О. Всі переможці отримали призи від компаній-партнерів. Традиційн допомагали в організації змагань компанії «Транзит», «Брестське Пиво», «Техніка Успіху», «Ерікполь», «Системи безпеки мережі »,« Лазергрупп »,« Стройвест »,« D-Link »,« MagneticOne »і« СкантіРус ».

  Організатори «RoboRace Кубок Бреста 2012» – Снилося «Робототехніка» БрГТУ і «Асоціація робототехніки» Україна вітають усіх учасників з минулим Днем білоруської науки і бажають подальших успіхів у роботі.

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150