В Івано-Франківську відкрили єдине вікно для електронної реєстрації дошкільнят

 • 180x150
 • Опубліковано:

  6 лютого 2012 року у Центрі надання адміністративних послуг м. Івано-Франківськ відбулося урочисте відкриття єдиного вікна електронної реєстрації дітей для вступу до дошкільних закладів міста. У заході взяли участь секретар Івано-Франківської міської ради, свободівець Руслан Марцінків, начальник управління освіти й науки міської ради Наталія Микула, голова постійної депутатської комісії з питань духовного відродження, культури, освіти, науки, молодіжної політики та спорту Оксана Савчук та керівник проекту Христина Федотова.

  Сьогоднішнє відкриття єдиного вікна стало практичним стартом реалізації унікального проекту електронного обліку дошкільнят. Відповідне положення, що регулює цю процедуру було одноголосно прийнято депутатами міської ради на останній, позачерговій сесії. З сьогоднішнього дня у єдиному вікні батьки зможуть отримати консультацію та ознайомитися з процедурою. З 10 лютого вже почнеться процедура перереєстрації дітей для вступу в дошкільні навчальні у 2013 році. Вже після повного проведення процедури перереєстрації, з 2 квітня 2012 року розпочнеться реєстрація нових заявок на вступ дітей у дошкільні навчальні заклади міста.

  Секретар міської ради Руслан Марцінків зауважує, що Івано-Франківськ став першим містом в Україні, де запроваджена електронна реєстрація дітей. За словами свободівця, дана процедура стане значним кроком уперед. "Електронна реєстрація спрощує процедуру на всіх рівнях. По-перше, вона дозволяє систематизувати чергу, створивши єдину базу даних. По-друге, полегшить завдання батькам, адже відтепер усю інформація вони отримають в одному місці. І по-третє, зроблять черги абсолютно відкритими та повністю позбавленими людського фактору. Це нововведення дасть можливість кожному стежити за рухом черги своєї дитини, адже уся інформація буде розміщена на офіційному сайті www.dity.if.ua ", – наголошує Руслан Марцінків.

  Із словами секретаря міськради повністю погоджується начальник управління освіти та науки Наталія Микула. Вона підкреслює, що повністю підтримує нововведення, адже його запровадження – це значний прогрес у галузі освіти. Вона переконана, що досвід франківців перейматимуть і в інших містах.

  Депутат фракції ВО "Свобода" Івано-Франківської міськради, голова профільної депутатської комісії Оксана Савчук звертає увагу батьків на те, що система тільки входить у дію, але процес чітко врегульований. "Хочу зауважити ще раз, що електронна реєстрація торкнеться тільки тих діток, котрі підлягають зарахуванню в дитсадок у наступному, 2013 році. Реєстратор з 10 лютого розпочне систематизацію черг тих, хто вже записався на 2013 рік, тобто відбудеться процес перереєстрації. Батьки, котрі ж іще не стоять у черзі, зможуть записати діток з 2 квітня. Саме з 2 квітня щоденно відбуватиметься процедура реєстрації дітей у ДНЗ. Для цього потрібно батькам принести копію паспорта та свідоцтво про народження дитини, обрати дитячий заклад. Після реєстрації вони отримають сертифікат, захищений голограмою, на якому буде вказане прізвище дитини, обраний дитячий садочок та порядкове місце у черзі", – підкреслює Оксана Савчук.

  Варто зазначити, що на офіційному сайті www.dity.if.ua батьки зможуть переглянути інформацію про ДНЗ, переглянути фотографії кожного садка та простежити своє місце у черзі. Керівник проекту Христина Федотова продемонструвала роботу сайту та наголосила на простоті його користування. "Інформація повністю впорядкована, розділена на розділи, що робить користування сайтом дуже простим. Таке собі спрощення для батьків. А для діток у нас також маленький сюрприз. Існує ймовірність, що батьки приходитимуть сюди у ЦНАП зі своїми дітками, тому ми створили для них ігровий куточок та акваріум. Поки батьки заповнюватимуть документи, їхні чада зможуть побавитися в ігровому куточку, помалювати, або ж поспостерігати за рибками в акваріумі. Все це створено за європейською практикою задля зручності батьків і діток", – говорить Христина Федотова. Вона також наголошує, що втілення в життя цього пілотного проекту стало можливим завдяки Міжнародному фонду "Відродження".

  Відтак у Центрі надання адміністративних послуг реєстраційний стіл №11 (управління освіти й науки) готовий до роботи.

  (Visited 119 times, 1 visits today)
 • 180x150