Прикарпаття має всі шанси приймати зимові змагання олімпійського масштабу, – Олександр Шевченко

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В облдержадміністрації відбулася обласна нарада з питань взаємодії готельно-туристичного бізнесу із закладами освіти, туристичними громадськими організаціями, транспортними компаніями та музейними закладами. В центрі уваги були питання підготовки до участі у проведенні чемпіонату «Євро-2012» та щодо перспектив проведення на теренах Прикарпаття 14-ої зимової Олімпіади – 2022 року.

  Розпочинаючи нараду, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк висловив побажання, готуючись до таких серйозних заходів, перш за все, не переймати негативного досвіду львів’ян, зокрема тамтешніх готелей, які у зв’язку із із наближенням Єврочемпіонату «підняли ціни до космічних». За словами голови ОДА, сотні вболівальників футболу, які уже викупили квитки на чемпіонат, можуть обрати для проживання Польщу.

  Голова ОДА закликав власників та представників готельно-ресторанного бізнесу Івано-Франківщини «не дотримуватися тенденції, коли ми хочемо вже, готівкою і по максимуму», а «дотримуватися золотої середини, аби гості Прикарпаття казали, що це дійсно найкращий край, у якому гостинні люди, все дешево, смачно, гарно, є концертні програми, і аби приїздили до нас ще і ще».

  На згаданій нараді голови Надвірнянської, Верховинської, Долинської, Рожнятівської райдержадміністрацій представили, кожен по-своєму оригінально, потенційні можливості своїх районів щодо проведення зимових 2022 року олімпійських ігор. Це особливо актуально нині, перед приїздом в область на початку березня, експертів МОК. Зазначалося: є потреба у вивченні перспективи створення на Рожнятівщині 20 підйомників та 60 трас, відновлення там вузькоколійки, освоєння привабливої у спортивному плані території у 170 га. Вісім інвестиційно-привабливих проектів запропонував здійснити на Рожнятівщині голова РДА Микола Філіпович. А голова Долинської РДА Олександр Криницький поділився з учасниками наради планами щодо олімпійського містечка у селі Вишків, яке після проведення зимових ігор можна буде перепрофілювати у школу з підготовки олімпійського резерву.

  Директор ТОВ «Скорзонера» (ГК«Буковель») Олександр Шевченко, який очолює комісію з вивчення можливостей для проведення зимової Олімпіади-2022 на Прикарпатті, розповів про спортивні олімпійські плани керівництва туристичного комплексу, при цьому зазначив: «Потрібно сконцентруватися на конкретних районах і територіях та провести консультації з інвесторами, щоб реально визначитися з можливостями, не дублюючи один одного». Депутат обласної ради Олександр Шевченко переконаний: Прикарпаття має всі шанси приймати зимові ігри такого масштабу, потрібно лише «акцентувати увагу на пріоритетах, працювати і більше популяризувати свій край».

  Такій популяризації сприятимуть заходи, про проведення яких поінформувала на нараді заступник начальника головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій, начальник управління туризму облдержадміністрації Наталія Гасюк. Серед них – обумовлена співпраця з Львівською ОДА у плані рекламування Івано-Франківщини під час проведення «Євро-2012», зокрема, встановлення інформаційних наметів поблизу стадіону, безкоштовні екскурсії містом Івано-Франківськом з нагоди його 350-річчя (з травня по жовтень поточного року), акція «Туристичні рекорди Прикарпаття» тощо.

  Йшлося також про промоцію Івано-Франківщини за допомогою інтернет-ресурсів. Наразі у соціальних мережах до послуг користувачів – сторінки «Музейне коло Прикарпаття» та «Туристичне Прикарпаття», а також база даних щодо екскурсій.
  «Збільшенню кількості туристів сприятиме і екологічна складова, – зазначив на нараді заступник голови обласної ради Остап Дзеса. – Люди їхатимуть із задоволенням туди, де чисто».
  «Майбутнє – за оригінальними етнографічними та духовними проектами, які могли б зацікавити широке коло гостей нашого справді писанкового краю», – переконана директор коломийського музею «Писанка», журналіст за фахом, заслужений працівник культури України Ярослава Ткачук.

  За дорученням голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка важлива нарада напередодні приїзду в область в перших числах березня експертів МОКу та проведення у нас виїзного засідання Комісії ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму проходила під головуванням заступника голови ОДА Романа Іваницького. 

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150