На Прикарпатті відзначають 105-річчя Романа Шухевича

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На Прикарпатті відзначають 105-ту річницю від дня народження Головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича. У його рідному селі Тишківці урочистості розпочалися зі Служби Божої і панахиди, згодом відбудеться віче та концерт.

  За словами краєзнавця Ярослава Левкуна, у Тишківцях парафією керував прадід Романа Шухевича, з якого розпочався священичий рід. Тут проходять з’їзди родини Шухевичів. А на День незалежності планують відкрити відреставрований будинок культури, в якому знаходитиметься музей Тишківців і родини Шухевичів.

  Основні урочистості відбудуться в Калуші, де відкриють бронзовий пам’ятник Роману Шухевичу. Ідея встановлення пам’ятника належить громаді міста. Завдяки громадській організації «Загальна мобілізація» було зібрано майже 500 тисяч гривень. Частину коштів виділили з міського і обласного бюджетів.

  За словами міського голови Калуша Ігоря Насалика, «це велична подія для міста, мешканці якого пам’ятають свою історію і шанують своїх героїв».

  Головнокомандувач УПА Роман Шухевич (Тарас Чупринка) народився 30 червня 1907 року. Керував Українською повстанською армією від 1943 року. Загинув 5 березня 1950 року в бою з радянськими військами на Львівщині. 

  Радіо Свобода 

  (Visited 9 times, 1 visits today)
 • 180x150