Прикарпатські політологи відвідали Польщу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  «Польський шлях до демократії та формування громадянського суспільства. Польща та Україна». Під такою назвою цьогоріч при Варшавському університеті (Польща, м. Варшава) проходила Літня школа молодих політологів з України. Ось уже шостий рік поспіль студенти та молоді дослідники Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника беруть участь у даному проекті.

  Як відзначив проректор з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Василь Марчук, «це вже третій спільний успішний проект з Варшавським університетом. У спільному доробку польсько-українский дім зустрічей для молоді у с. Микуличин, і будівництво обсерваторії на горі Піп Іван, і ось третє спільне дітище – Літня Школа».

  Впродовж двох тижнів у м. Варшава студенти та молоді дослідники з усіх куточків України навчалась та здобували досвід формування демократичних цінностей, інституційних традицій, політичної культури, а також мали можливість на власні очі переконатись в успішності процесу європейської інтеграції. Крім того, на учасників цьогорічної Літньої школи очікували захопливі лекції викладачів Варшавського університету, екскурсії знаковими місцями Польщі, поїздки в Краків та Гданськ, зустрічі з відомими поляками, відвідини українського посольства в Польщі, Президентського Палацу та Сейму Республіки Польща. Не забули організатори показати і сумні сторінки історії, що стали спільним жахом нелюдських катувань та попелу життів поляків, євреїв, українців, що були жорстоко замурдовані в таборах Аушвіц та Біркенау.

  Відвідини Гданська запам’ятались перш за все зустріччю з колишнім Президентом Польщі Лехом Валенсою – життєрадісною та енергійною людиною. Валенса дуже радів можливості поспілкуватись з молодими людьми і надати свої настанови, оскільки за його словами саме на молоде покоління покладає зараз найбільші надії, і саме для нас все життя працював.

  За словами одного із учасників Літньої школи, аспіранта кафедри політології Василя Кедика, «цікавою та неординарною видалася зустріч з володарем Оскара і лауреатом багатьох престижних міжнародних премій, кінорежисером Анджеєм Вайдою. Саме ця зустріч дала нам можливість зрозуміти особливості польського кінематографу на тлі прагненням поляків до демократичних змін, незалежності і звільнення від комуністичного диктату».

  Крім того, студенти-політологи побували у святая святих польської журналістики – редакції «Газети Виборчої», поспілкувались із заступником головного редактора та отримали цінні контакти для надсилання своїх аналітичних статтей «прямо на стіл» до головного редактора найпопулярнішої польської газети.

  Завершились лекції, вручено сертифікати про закінчення Літньої школи. Тепер увесь цей мікс натхнених, ініціативних, творчих особистостей повернулись у свої середовища: хтось на Схід, хтось у Центр чи Захід нашої держави. Одні із Літньої Школи взяли шматочок культури і толерації, інші – хороші зв‘язки з представникаим ЗМІ та професорами Варшавського університету. Але, за словами учасників з Прикарпаття, у пам’яті кожного зостануться зустрічі з колегами по справі, які, маємо велику надію, невдовзі стануть добрим початком впровадження нових спільних всеукраїнських проектів, досліджень, зустрічей в рамках порозуміння і співпраці Польщі, України. 

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150