Олександр Шевченко хоче створити Фонд родини Франків

 • 180x150
 • Опубліковано:

  До Івано-Франківська вже вкотре завітав онук І.Я. Франка – Роланд Тарасович Франко. Мета приїзду – участь у відзначенні 156-ої річниці з дня народження великого майстра слова. Один із заходів, приурочений світлій пам’яті Каменяра, відбувся в Івано-Франківській обласній науковій бібліотеці ім. І Франка. Цьому закладу Роланд Тарасович спільно з Олександром Шевченком передали збірку творів Великого Каменяра. Серед книг – тритомник його творів та біографічні видання про самого поета. Загалом, фонд бібліотеки поповнився кількома десятками нових та рідкісних видань.

  «До цього часу ми мали лише деякі твори і тільки по одному примірнику. Тепер відкриємо окрему виставку з новими виданнями», – зауважила заступник директора обласної бібліотеки ім. Івана Франка Галина Горбаль.

  До столиці Прикарпаття Роланд Тарасович приїжджає часто. Каже, що Івано-Франківськ – одне з його улюблених міст. Щоразу переконується – твори його дідуся тут читають чи не найбільше.

  «В Івано-Франківськ приїжджав мій дідусь. Дуже тягнуло його сюди, він теж любив це місто. Тішить і те, що про Франка тепер знають більше. Щороку, видається нова література», – розповідає Роланд Франко.

  Вшанувати пам’ять Каменяра саме у Івано-Франківську онук Франка приїхав на запрошення Олександра Шевченка. Роланда Тарасовича тішить ініціатива кандидата в народні депутати : Олександр Шевченко запропонував створити Фонд родини Франків на загальнонаціональному рівні.

  «Таких визначних постатей має пам’ятати кожен. Я дивуюся, що Україна досі не має Фонду Франка. Премія від фонду кращим літераторам має бути значною. Я говорю зараз про тисячі, а то й мільйони гривень. І, може, через сотню років вона стане такою відомою, як нині Нобелівська. Фонд родини Франків в Україні має бути»,- зазначив О.Шевченко

  Після зустрічі у бібліотеці онук Франка Роланд Тарасович разом із депутатом Івано-Франківської обласної ради, директором ТК «Буковель» Олександром Шевченком поклали квіти до підніжжя пам’ятника видатному синові українського народу. Відзначення 156-ої річниці з дня народження Івана Яковича продовжили у прямому ефірі обласного телебачення.  

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150