В місті Івано-Франківську вшанували 156-річницю з Дня народження Івана Яковича Франка

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 27 серпня 2012 року, в Івано-Франківську відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення 156-ої річниці з Дня народження видатного українського письменника та поета, громадського діяча Івана Яковича Франка.

  Представники громадськості та влади поклали вінки до погруддя Івана Франка, яке встановлене в сквері на однойменній вулиці в Івано-Франківську. Також церемонія вшанування пам’яті видатного громадського діяча відбулась біля підніжжя пам’ятника Івану Франку на площі біля обласного музично-драматичного театру.

  Представники громадськості, учнівської молоді, міської та обласної влади поклали квіти до пам’ятника Івану Франку.

  Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус наголосив, що ми маємо дякувати Господу Богу за те, що незважаючи на усі труднощі, несприятливі умови, він все ж таки дарував українському народу світочів, дарував геніїв, які робили все для того, щоб ми врешті-решт здобули Незалежність. Одним з таких геніїв був Іван Франко.

  «Я тішуся з того, що наше славне місто вже 50 років носить ім’я Івана Франка. Він неодноразово бував у нашому місті, з його ім’ям, творчим шляхом, громадською та політичною діяльністю пов’язано дуже багато місць у Івано-Франківську.
  Я вважаю те, що в 1962 році наше місто у рік свого трьохсотріччя отримало нову назву на честь Івана Франка, відновленням історичної справедливості. І я відкидаю будь-які намагання знов розпочати дискусію щодо повернення місту історичної назви Станіславів. Вважаю це неприпустимим, оскільки це неповага до громади і неповага до Івана Франка, який зробив величезний внесок в історію та розвиток українського суспільства», – зазначив Віктор Анушкевичус.

  «Радянська пропаганда змальовувала Івана Франка виключно як вічного революціонера та пропагандиста соціалістичних поглядів. Його твори видані 50-томним виданням. Проте, це лише половина його творчого доробку, оскільки за радянських часів було невигідно публікувати його цілком. Адже тоді українці могли б прочитати окремі праці Івана Франка, в яких видатний письменник та публіцист досліджував, зокрема, і проблему здобуття Незалежності українським народом.

  В одній з своїх праць Іван Франко писав, причиною безуспішної боротьби українців за здобуття власної держави та Незалежності є те, що на піку національного піднесення духовні провідники нації починали вагатись і зупинялись, тим самим породжуючи у народу почуття розчарування та невпевненості.

  Якщо ми будемо такими самими працелюбними, щирими у своїх почуттях до рідної землі, гідними спадкоємцями славних прадідів, то ми матимемо таку Незалежність та власну державу, про яку мріяли і Тарас Шевченко, і Іван Франко, і вояки ОУН-УПА», – відзначив міський голова Івано-Франківська відкриваючи церемонію вшанування пам’яті Каменяра. 

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150