На фестивалі кулінарного мистецтва «Парад вареників» в Івано-Франківську перемогли команди з Луцька та Коломиї

 • 180x150
 • Опубліковано:

   В Івано-Франківську відбувся четвертий міжнародний фестиваль кулінарного мистецтва «Парад вареників».

  Участь у фестивалі взяли 7 команд: об’єднана збірна гастрономічних та готельних шкіл міста Сандомєж з Польщі, студенти з Луцька, Києва, Ужгорода, Чернівців, Коломиї та Івано-Франківська. У кожній – по чотири кухарі. Змагання відбувалися у місцевому коледжі технологій та бізнесу.

  За словами директора коледжу Софії Томенчук, ідея зорганізувати свято з’явилася, коли вона перебувала у Севастополі. Саме у це південне місто студенти з її навчального закладу їздять на практику. Там жінка побачила все кулінарне багатство України і вирішила, що все це варто презентувати й на Прикарпатті. Власне, першим фестивалем вареників й відсвяткували 45-річчя закладу, а згодом вийшли й на міжнародний рівень та почали запрошувати друзів з Польщі.

  Під час фестивалю відбулася презентація команд, кожен розповідав про своє місто, навчальний заклад, презентував все, що знає про вареники за допомогою пісень, танців, театральних сценок. Згодом учасники команд з України та Польщі ліпили смаколики на швидкість. За сім хвилин треба було приготувати дві порції вареників. Кожній команді дали у рівній кількості тіста і начинки. Найшвидше і найкраще із цим справилися команди з Луцька та Коломиї.

  А на домашнє завдання слід було приготувати вареники у стилі ф’южен, тобто, поєднавши цілком непоєднувані складники. І в цьому не було рівних івано-франківцям. Команда місцевого коледжу «Фелічіто кухаріто» запропонувала членам журі покуштувати рожеві вареники з фаршем із квасолі, буряків, грибів, а підливкою до страви стало грибне морозиво.

  «Ми поєднали українську та італійську кухні і подали традиційну нашу страву з італійським морозивом, але непростим, а солоним та ще й з грибною есенцією. Були у підливці і шматочки білих грибів», – розповідає викладач організації виробництва у громадських закладах харчування Тереза Данилюк.

  день

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150