Американський отохірург Річард Вагнер навчав оперувати по-новому

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вдруге до Івано-Франківська завітав професор медичного факультету Університету Джорджтаун штату Вашингтон, засновник Міжнародної благодійної організації «Global ENT Outreach» Річард Вагнер. Мета візиту американського отохірурга на Прикарпаття проста — поділитися досвідом з українськими колегами.

  — У нас дуже слабке місце в отоларингології — хірургія вуха, а хворих дуже багато, — констатує завідувач кафедри оториноларингології івано-Франківського національного медичного університету Василь Попович. — Захворюваннями вуха хворіє близько 5% населення. Це дуже багато. Якщо взяти івано-Франківську область — мільйон осіб, з них 5 тисяч — мають серйозні проблеми з вухами, які потребують хірургічного втручання.

  Впродовж шести днів на базі медичного центру «Медекс» — клінічної бази Івано-Франківського національного медичного університету пройшло понад 20 операцій. Під пильним оком Річарда Вагнера оперували молоді івано-франківські хірурги — клінічний ординатор кафедри отоларингології іФНМУ Роман Фіщук та асистент кафедри отоларингології ІФНМУ, лікар Центру мікрохірургії обласної клінічної лікарні Наталія Комашко. За ходом операції в режимі online стежили студенти кафедри оториноларингології ІФНМУ та медики з інших міст України — Львова, Тернополя, Рівного, Харкова, Києва. «Дистанційне навчання — це веління сучасності. Студенти, які у нас навчаються в режимі реального часу, бачать те, що бачить хірург своїми очима», — зазначив Василь Попович.

  — Річард Вагнер досконало володіє операціями на вусі, — розповідає Роман Фіщук. — Він дуже хороший вчитель, вчить практично. Ти дуже швидко схоплюєш те, чого він вчить. Але тут важливо знати англійську мову, бо без знання мови дуже важко вникнути в ці операції. Чим важливі такі навчання для майбутніх хірургів? Вони дають самостійність. Торік він також приїжджав, проте оперував сам, у цьому була необхідність, тому що ми взагалі не володіли цими методиками. Зі своєю місією Річард Вагнер побував уже в 25 країнах світу, серед них — Танзанія, Зімбабве, Ефіопія, Камбоджа, Болівія, Перу, Аргентина, Сальвадор, Гондурас, Мексика, Сурінам, Фіджі, Маршальські острови та Україна… За словами американського хірурга, в Україні загалом та Івано-Франківську зокрема в галузі отохірургії є багато роботи, яку потрібно зробити, але саме у вас можна досягнути великих результатів. «Тут є фахівці, але в плані отохірургії вони лише початківці, — констатує американець. — Ще великий шлях попереду. Можливо, в майбутньому, співпрацюючи з Міжнародною благодійною організацією «Global ENT Outreach», створимо в Україні громадську організацію, яка займатиметься поширенням та підвищенням рівня освіченості лікарів у галузі отології та отохірургії».

  Ольга Мончук, Галичина

  (Visited 54 times, 1 visits today)
 • 180x150