В Івано-Франківську пройшло «Свято хліба» та «Прикарпатський вернісаж»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  1 вересня 2013 року на майдані Шептицького в Івано-Франківську відбувся щорічний фестиваль «Свято Хліба», присвячений завершенню збору врожаю, та виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва народних майстрів «Прикарпатський вернісаж». У «Святі хліба» взяли участь 15 пекарів та кондитерів з Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини, а також близько 120 народних умільців з усіх куточків Західної України.

  Окрім хліба та тістечок, учасники мали змогу скуштувати прикарпатський та буковинський мед і медову продукцію, спробувати нелегку справу помолу зерна на 100-літніх жорнах. Наймолодші гості свята також мали можливість весело провести недільний день за дитячими майстер класами, організованими мистецькою майстернею «Шуфля».
  Музичну атмосферу свята творили народні аматорські колективи Прикарпаття, один з яких, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив села Колінці «Переспіви», на сцені відтворив давні традиції обжинків.

  Під час урочистого відкриття «Свята хліба» заступник міського голови Руслан Панасюк вручив грамоти виконавчого комітету та подяки міського голови кращим працівникам хлібопекарської справи. В рамках свята пекарі та кондитери змагались у майстерності між собою. Зокрема, у конкурсі «Кращий коровай» переможцем обрано місцеві підприємства ТзОВ «Лігос» і торгову марку «Цар Хліб» від ПАТ «Івано-Франківський Хлібокомбінат», а у конкурсі «Станиславський пляцок» переможцем стала торгова марка «Анничка» підприємства «Косівська випічка». За кращий виставковий стенд організатори свята нагородили підприємство «Просто добрий хліб». Спеціальний приз за дивовижний «Ріг достатку» отримав «Обертинський хлібокомбінат».

  В рамках святкування на площі Бастіон було зварено рекордну кількість українського борщу – 270 літрів, яким організатори-рекордсмени пригощали всіх охочих.

  На завершення фестивальної програми усіх відвідувачів динамічною шоу-програмою привітав етно-рок гурт «РОК-Н».

  Усі відвідувачі, учасники та гості свята мали можливість записати у «Манускрипт відгуків» побажання організаторам фестивалю, пропозиції і навіть рецепти на наступний рік.

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150