Оператори мають намір повернути мобільний зв’язок у Яремче через суд

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вперше в Україні в восьмитисячному карпатському містечку Яремче на Івано-Франківщині відключили мобільний зв’язок нібито через шкоду здоров’ю. З 30 жовтня на відомому гірському курорті мобілки більше не ловлять сигнали двох найбільших операторів – MТС і «Київстар» (у сусідніх селах, зокрема, в Татарові, де знаходиться дача екс-президента Віктора Ющенка, і на популярній гірськолижній базі в Буковелі зв’язок працює з перебоями).

  Безпрецедентне рішення про відключення базових станцій мобільних операторів прийняла Яремчанська мерія. Причина – скарги мешканців на здоров’я, мовляв, через небезпечне випромінювання «вишок» все більше людей хворіють на рак. Поки місцева влада шукає місце для антен подалі від будинків, в горах (хоча тоді, на думку експертів, будуть проблеми з сигналом), лижники в зимовий сезон можуть залишитися «поза зоною досяжності». «Київстар» і «МТС» вже подали до суду на мерію Яремче.

  АНТЕНИ В ЛІКАРНІ

  Базові станції з 12 антенами поставили сім років тому на території місцевої лікарні. Як розповів мер Яремче Василь Онутчак, до міськради звернулася ініціативна група мешканців, обурених, що антени встановили без дозволу міськради (тоді воно і не було потрібно – рішення прийняв головний лікар). Наприкінці вересня депутати Яремчанської міськради одноголосно проголосували за розірвання договору з операторами та припинення роботи базової станції стільникового зв’язку, і через місяць рішення виконали. «Ми шукаємо нове місце для станцій. А поки рішення міськради має виконуватися, інакше будуть суди», – каже мер.

  «ЯК ВИКЛИКАТИ ШВИДКУ»?

  Погляди яремчан розділилися. «Ми можемо втратити заробіток, адже живемо за рахунок туристів, а вони навряд чи захочуть їхати в містечко, відрізане від зв’язку», – засмучений господар одного з яремчанських котеджів Василь Цвях. «Ви уявляєте – в горах і без зв’язку! Ні швидку, ні рятувальників не викликати. Багатьох заблукалих туристів врятували тільки завдяки тому, що вони додзвонилися по мобілці в МНС », – каже яремчанка Леся Іванків – А ще багато на відпочинку вирішують по телефону робочі питання. І тепер 10 разів подумають перед тим, як їхати до нас». Противники «радіофобної» постанови вже збирають підписи за його скасування. Ті, ж хто протестував проти вишок, святкують перемогу.

  У той же час в івано-франківській облСЕС, фахівці якої заміряли випромінювання біля станцій мобільного зв’язку в Яремче, не знайшли небезпечних відхилень. «На здоров’я «вишки» не впливають», – заявили у СЕС. Компанії-оператори протестують проти рішення Яремчанської міськради. За словами експерта із зовнішніх зв’язків «МТС Україна» Володимира Хіцяка, їх станції не впливають на здоров’я людей, що підтверджується санітарним паспортом, виданим санстанцією. «На будівництво та експлуатацію мережі стільникового зв’язку у нас є ліцензія, всі норми дотримані», – каже Хіцяк.

  НЕ ШКІДЛИВІ

  В Україні – 37 тисяч станцій мобільного зв’язку. «Оператори будують їх так, щоб їх випромінювання не було спрямоване на будинки, а йшло між або над ними. Так що ризику для здоров’я людей немає. Також антени не впливають на медичні прилади», – кажуть фахівці «Київстар». В Україні, за словами експертів, одне з найжорсткіших обмежень електромагнітного випромінювання в світі. «Потужність випромінювання антен мінімальна, а от якщо довго говорити по мобілці, то це може бути шкідливо», – сказав нам фізик Олег Коваль.

  За матеріалами Вести

  (Visited 34 times, 1 visits today)
 • 180x150