Для потерпілих на Майдані паспорт безплатно

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Про це повідомив на брифінгу керівник Івано-Франківського обласного управління Державної міграційної служби України Сергій Саїв. Йдеться про людей, котрі були поранені на Майдані і потребують лікування за кордоном. Та з’ясувалося, що не всі мають закордонні паспорти. В такій ситуації опинилися двоє жителів Прикарпаття.

  – До мене звернулися народні депутати і попросили посприяти в цьому питанні. – каже Сергій Степанович. – Звісно, ми не відмовили. Буквально протягом кількох днів паспорти вдалося виготовити. Саме сьогодні представник одного з потерпілих іде з Києва з відповідним документом. І крім того, наш колектив прийняв рішення усі витрати, пов’язані з виготовленням паспортів, взяти на себе. Якщо будуть ще аналогічні звернення, поступимо так само. У цій ситуації для нас потрібно лише український паспорт громадянина та його ідентифікаційний код, усе інше зробимо самі.

  Щоправда, керівник обласного управління ДМС запросив журналістів не стільки для того, щоби розповісти про благочинність свого колективу. Це так, прийшлося до слова. Скільки з приводу інциденту, який стався днем раніше. Точніше, це було ввечері, коли в управління прийшли двоє чоловіків, обурені, на їх думку, зайвою платою, яку беруть за виготовлення закордонних паспортів. Погрожували привести сюди «Правий сектор», все тут потрощити і таке інше.

  За словами Сергія Саїва, приводом стало те, що не так давно один громадянин домігся вже у Верховному Суді України того, що мав право виготовити закордонний прапор лише за 170 гривень.

  – Але ж те рішення Верховного Суду не скасувало постанови Кабінету Миністрів, які визначають систему і порядок оплати таких документів. – наголосив Сергій Степанович. Ми працюємо виключно у правовому полі, так, як це визначив законодавець.

  В деякій мірі цей інцидент був образливий для колективу, бо хоча й активної участі в революції не приймали, але у багатьох рідні і близьких стояли на Майдані. Наприклад, швагро водія керівника управління був поранений снайпером. У дуже тяжкому стані він зараз перебуває в реанімації в одній з київських лікарень. Кілька разів тут збирали кошти для підтримки майданівців тощо.

  Зрозуміло, що законодавство, яке стосується порядку видачі та оплати закордонних паспортів, потрібно міняти. За словами Сергія Саїва, вони неодноразово відправляли свої пропозиції. На них зупинимося в іншому матеріалі. А наразі згадаємо лише такий момент, що ще чотири роки тому кошти, отримані за ці документи, залишалися на місці, поповнюючи районні та обласний бюджети. Потім, коли до влади прийшла банда Януковича, все почали вигрібати до Києва. А тепер прикиньте, скільки грошей могло отримати Прикарпаття, якщо врахувати, що наша область є п’ятою на Україні по видачі закордонних паспортів. Наприклад, протягом минулого року їх було виготовлено майже 60 тисяч… Йдеться про мільйони гривень.

 • 180x150