Івано-франківські “страйкарі” бояться втратити надприбутки?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Чим керуються перевізники, вимагаючи підвищити тариф до 3 грн, та чи ховаються тут певні приховані мотиви.

  Страйк місцевих перевізників зупинили, але питання залишається невирішеним. Водії маршруток наголошують, що не відступляться від своїх вимог: підвищити плату за проїзд і скасувати безкоштовні привілеї для пільговиків.

  Як повідомили кореспондентові «Бліц-Інфо» у відділі транспорту та зв’язку Івано-Франківського міськвиконкому, проблему перевізників, швидше за все, розглянуть після виборів – на виконкомі 27 травня.

  Заступниця голови обласної Асоціації перевізників Ольга Косів переконує, що всі необхідні документи вони подали, серед яких і розрахунки-обгрунтування підвищення вартості проїзду до 3 грн.

  Переглянувши ці розрахунки, кореспондент «Бліц-Інфо» виокремив основні дані. Відтак, заявляючи про нову ціну, перевізники найперше опиралися на: витрати на паливо на 1 км пробігу (2,56 грн), витрати на мастильні матеріали на 1 км пробігу (1,58 грн), витрати на техобслуговування і ремонт автобусів на 1 км пробігу (0,75 грн), витрати на автомобільні шини на 1 км пробігу (0,18 грн), витрати на акумуляторні батареї на 1 км (0,01 грн), щомісячні витрати на стоянку (350 грн), мінімальну місячну зарплату водія (1147 грн), а також довжину кожного окремого рейсу, загальний щоденний пробіг автобуса і середній денний обсяг перевезень платних пасажирів.

  Середня довжина одного рейсу автобуса становить 17,3 км, а приблизна кількість таких рейсів за день – 15. Найдовший рейс – на 55-му маршруті (26,4 км), найкоротший – на 58-му (9 км). Загалом, протягом дня франківська маршрутка проїжджає біля 255 км. А щоденна середня кількість платних пасажирів коливається близько 620, найменше іванофранківців їздить маршрутом №67 (510 осіб), а найбільше – автобусом №30 (735 осіб).

  Відтак у розрахунках перевізники визначили окремий тариф для кожного маршруту. Найдешевшим виявився громадський транспортний засіб №58 (2,56 грн), а найдорожчим – №50 (3,7 грн). Звівши пропоновані тарифи на всі маршрути, середнє значення становить 2,93 грн.

  Наразі в Івано-Франківську є 47 маршрутів, на яких працює близько 270 автобусів. І, як повідомили у відділі транспорту та зв’язку, цієї кількості аж ніяк не забагато. Адже останнім часом точаться розмови про зменшення одиниць громадського транспорту. Навіть Віктор Анушкевичус нещодавно заявляв про можливе укрупнення маршрутів. Однак потреба автобусів регулюється кількістю пасажирів. А на вулицях Івано-Франківська навряд чи вдасться побачити порожні чи напівпорожні маршрутки.

  Хоча, як вдалося дізнатись кореспонденту «Бліц-Інфо» із перевіреного джерела у міськвиконкомі, уся тяганина зі справою перевізників – через їхнє небажання позбавитися від надприбутків. Мовляв, доходи дійсно впали, але великі заробітки все одно залишилися. Співрозмовник зауважує, що ніхто не перевіряв, чи перевізники насправді працюють собі на збиток. До слова, не проводились і спеціальні транспортні рейди.

  Тому, щоб зробити прибутки перевізників прозорішими, перш за все необхідне обов’язкове впровадження квитків, або, ще краще, електронної системи оплати проїзду. Цей метод, звісно, потребує більших затрат, однак його ефективність доведе виправданість такої реформи.

   

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150