Дослідники прогнозують швидку смерть соціальній мережі Facebook

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Найбільша соціальна мережа – Facebook, ймовірно, вже досягла піку своєї популярності, і незабаром інтерес користувачів до неї почне згасати. До такого висновку прийшли вчені з німецького Інституту програмного аналізу та інформаційних систем (IAIS) при Товаристві імені Фраунгофера (об’єднання 67 німецьких інститутів прикладних досліджень).

  Це не перше подібне дослідження, яке пророкує проекту Марка Цукерберга швидке забуття. Цього разу експерти проаналізували динаміку 175 різних сервісів в Інтернеті і підтвердили циклічну природу соціальних мереж: вони швидко набирають популярність, але так само швидко втрачають її.

  Дослідження Крістіана Керстінг і Крістіана Баукхаге грунтується на даних сервісу "Google Тренди", який рахує, скільки разів користувачі в тій чи іншій країні "гуглили" яку-небудь тему. У поле зору вчених потрапили соціальні мережі, такі як Twitter, VKontakte, Google+, LinkedIn та ін, та інші інтернет-сервіси – AirBnB, Amazon, Groupon, Spotify, eBay і т.д. Пошукові дані збиралися по 45 країнам. Велика частина соціальних сервісів підпорядковується одному і тому ж закону: в якийсь момент всі вони переживають бум популярності, а потім стикаються з необоротним зниженням інтересу.

  Різні моделі аналізу пошукових даних розходяться в оцінці швидкості, з якою буде знижуватися популярність Facebook, але найнейтральніша припускає, що до 2017р. інтерес до соцмережі скоротиться на 50% щодо поточного рівня.

  Автори обумовлюються, що їх аналіз не дозволяє робити прогнози про зниження кількості користувачів Facebook в абсолютних величинах.

  Втім, дані самої компанії натякають на те, що Facebook дійсно відчуває деякі труднощі з підтриманням уваги існуючих користувачів і залученням нових. Якщо до кінця III кварталу 2013р. приріст щомісячної аудиторії соцмережі становив 18% (у річному вираженні), то в кінці 2013р. – 16%, а до кінця I кварталу 2014р. – Вже 14%.

  Крім уповільнення зростання аудиторії, одним із головних викликів для Facebook є старіння аудиторії: все більше тінейджерів вибирають більш прості і пристосовані для спілкування месенджери. У жовтні 2013р. про зниження кількості годин, які підлітки проводять в соцмережі, заявляв фінансовий директор Facebook Девід Еберсман. Способом боротьби з цією проблемою стала покупка швидкозростаючого месенджера WhatsApp за рекордну для технологічної галузі суму – $ 19 млрд.

  Останнім часом Facebook також піддається критиці за використання персональних даних своїх користувачів в рекламних інтересах, а також психологічні експерименти з відображенням постів в призначених для користувача стрічках новин. Недавня новина про те, що соцмережа проводила "експеримент з емоціями" майже 700 тис. своїх користувачів, фільтруючи їх "френд-стрічки" по параметру позитивності або негативності постів, викликав гостру реакцію інтернет-спільноти.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150