Вдова курця відсудила у тютюнового гіганта 23 мільярди доларів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Тютюнова компанія RJ Reynolds Tobacco – другий за величиною виробник сигарет в США – виплатить вдові загиблого курця 23 мільярди доларів. Таке рішення, як повідомляє BBC News, в неділю, 20 липня, прийняв суд Флориди. На підприємстві заявили, що сума компенсації, яка стала однією з найбільших в історії американського штату, «виходить за рамки розумного і справедливого».

  Синтія Робінсон – вдова Майкла Джонсона, який помер від раку легенів у віці 36 років, подала позов проти виробника сигарет в 2008 році. Мешканка міста Пенсакола стверджувала, що її чоловік – водій автобуса – викурював до трьох пачок в день протягом більше 20 років. «Він не міг кинути шкідливу звичку. Він курив навіть у день своєї смерті в 1996 році », – заявив Reuters адвокат позивачки.

  Слухання в суді тривали чотири тижні. Адвокати наполягали на тому, що тютюнова компанія не надала достатньої кількості інформації про шкоду куріння і залежності, яка виникає у людини в процесі. Спочатку присяжні вирішили, що RJ Reynolds Tobacco повинна виплатити вдові, а також її синові 7,3 і 9,6 мільйона доларів відповідно. Однак після додаткового семигодинного обговорення колегія збільшила підсумкову суму до 23,6 мільярдів доларів.

  Віце-президент компанії Джеффрі Реборн заявив, що обсяг виплат «надзвичайно перебільшений і неприпустимий за законами штату, а також з точки зору конституційного права». «Цей вердикт виходить за рамки розумного і справедливого», – підкреслив він. Представники тютюнового гіганта мають намір оскаржити рішення суду.

  Це вже не перший випадок, коли суд штату Флорида присуджує компенсацію родині загиблого від раку легенів курця. У 2008 році компанію Philip Morris зобов’язали виплатити американці, чий чоловік помер в 1997 році від раку легенів, вісім мільйонів доларів.

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150