Крижана естафета заради доброї справи

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Все почалось три тижні тому. Флешмоб Ice Bucket Challenge прикував увагу зірок усього світу. Інтернет-хіт збирає гроші на благодійну справу.

  "Я приймаю виклик", – каже засновник Microsoft Білл Гейтс і виливає на голову відро з крижаною водою. Він робить це краще, ніж його суперник, засновник "Фейсбуку" Марк Цукерберг. Для виконання завдання Гейтс змайстрував цілу конструкцію: над головою у нього висить відро, Білл тягне важіль, отримує холодний сплеск води і номінує трьох наступних людей.

  Регалії не мають значення. Шеф фірми чи поп-зірка, актор чи відомий футболіст – усі старанно знімають кліпи, у яких вони виливають на голову відро крижаної води. Все – заради мільйонів кліків, а також мільйонів доларів. Адже ця інтернет-забава служить благородним цілям: зібрати кошти на дослідження захворювання центральної нервової системи, а саме – бічного аміотрофічного склерозу.

  В’язні паралізованого тіла

  Найвідоміший в’язень аміотрофічного склерозу – астрофізик Стівен Гокінг. Його життя минає у високотехнологічному візку, він спілкується за допомогою голосового комп’ютера, яким управляє очима.

  Хвороба руйнує нервові клітини та призводить до паралічу м’язів. За даними експертів, понад 150 000 людей по всьому світі страждають від недуги. Це зовсім мало у порівнянні з іншими хворобами – наприклад, захворюванням Альцгеймера або розсіяним склерозом. Тим не менше, хвороба іще не до кінця вивчена.

  Допомогти зібрати кошти для дослідження має безневинний флешмоб. Правила надзвичайно прості: після того, як кандидат виливає на себе відро холодної води, він називає трьох наступних кандидатів для виконання завдання. Вся процедура повинна бути "зафільмована", а відео учасники виставляють в соціальних мережах. "Грошові" умови наступні: облився холодною водою – жертвуєш 10 доларів у фонд, відмовляєшся прийняти крижану естафету – надсилаєш 100 доларів.

  Дарина Шаповалова номінує Марину Порошенко

  Світову крижану естафету охоче підхопили й українці. Першою облилася холодною водою на Трухановому острові у Києві команда інтернет-сайту Platfor.ma. Ірена Карпа передала крижану естафету Ані Лорак, Джамала номінувала Андрія Хливнюка, Івана Дорна та Євгена Філатова. До флешмобу приєднався також мер Львова разом зі своєю сім’єю. "Прийняв виклик Ice Bucket від Андрія Чемеса. Передаю далі і закликаю підтримати інших", – написав він на своїй сторінці у Фейсбук.

  Вагітна американська актриса Гейден Пенетьєрі зробила виклик Кейсі Масгрейвс, Володимиру Кличку та своїй майбутній дитині. Прийнявши "крижаний" виклик, засновниця Kyiv Fashion Days Дарина Шаповалова поклопоталася про найвищу номінацію: перша леді України Марина Порошенко також запрошена вивернути на себе відро з холодною водою. В іншому разі, вона повинна пожертвувати 100 доларів у ALS-асоціацію, яка займається боротьбою з аміотрофічним склерозом.

  В Україні за допомогою флешмобу перераховують гроші не тільки до фонду боротьби з аміотрофічним склерозом. Завдяки крижаному флешмобу пожертви надходять на АТО та у фонд "Таблеточки" – благодійний фонд допомоги дітям, хворим на рак крові. Благодійний флешмоб допоміг "Таблеточкам" за тиждень назбирати 100 тисяч гривень. "І я думаю, що у короткостроковій перспективі ця сума дійде до 300 тисяч гривень", – з неприхованою радістю повідомила засновниця фонду Ольга Кудієнко.

  Варто зауважити, що Марина Порошенко стала другою першою леді, яка отримала "крижаний виклик". Адже актор Він Дізель раніше номінував дружину президента США Мішель Обаму. Барак Обама теж став кандидатом на Ice Bucket Challange. Однак, як повідомляє сайт Білого Дому, він перерахує гроші у фонд, а долучатися до обливання не буде.

  Небезпечні приклади

  Останнім часом з’явилося чимало розважальних інтернет-кампаній. В більшості випадків поштовхом до започаткування цих активних мемів була нудьга. Порівняно нешкідливим був "планкінг"-виклик. Людина, сама чи в групі, лягала на якусь поверхню, ніби дошка, і виставляла фото в інтернеті.

  З часом активісти почали шукати більш цікаві й небезпечні місця для цього виду розваг. Так, австралієць випав із сьомого поверху, коли намагався робити планкінг на балконі. Ланцюговою реакцією у мережі з’являються небезпечні приклади Fire Challenge. В основному виклики приймають підлітки, які підпалюють себе. Хто довше горить, той і виграв.

  DW.DE

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150