ВКонтакте почала передавати ФСБ дані користувачів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Соціальна мережа "ВКонтакте" першою серед інтернет-майданчиків потрапила в реєстр Роскомнадзора, який був створений для виконання пакету так званих "антитерористичних" поправок.

  Це означає, що компанія отримала введений цими нормами статус "організатора поширення інформації".

  Майданчики з цим статусом повинні зберігати, на території Росії, дані про дії своїх користувачів протягом шести місяців і ділитися цією інформацією із спецслужбами у випадках, обумовлених в інших законах. Окрім цього, встановлювати спеціальне обладнання і програмно-технічні засоби для забезпечення, при необхідності, розшукових заходів. А також розкривати Роскомнагляду інформацію про відвідуваність блогерів (якщо такий блог-сервіс у сайту є) та їх контакти.

  Виконавчий директор "ВКонтакте" Дмитро Сергєєв повідомив, що соцмережа отримувала від Роскомнагляду повідомлення про внесення до реєстру.

  "Очевидно, що за законом ми таким організатором є, і немає нічого дивного в тому, що ми опинилися в цьому реєстрі. "ВКонтакте" буде діяти, насамперед, в інтересах користувача у статусі визнаного організатора поширення інформації. Наскільки ми розуміємо, в реєстр так само, як і ВК, внесені, або будуть внесені найближчим часом, всі великі майданчики", – заявив Сергєєв.

  Нагадаємо, з 1 серпня 2014 року вступив у силу новий антитерористичний закон РФ, котрий надає повне право на отримування Федеральною Службою Безпеки практично всіх особистих даних користувачів інтернет-ресурсів, які зареєстровані в РФ.

  ПУ

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150