Пішохідні переходи у Франківську: дорожні знаки та дорожні реалії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Нерегульовані пішохідні переходи в Івано-Франківську – звичне для гостей та жителів міста явище. Опинившись на завантажених транспортом вулицях міста, дуже часто бачимо ситуацію, коли навіть регульовані пішохідні переходи, які позначені дорожніми знаками, дорожньою розміткою або пішохідними світлофорами, стають нерегульованими. У таких випадках Правилами дорожнього руху нехтують усі його учасники – і пішоходи, і водії. Починають діяти закони природи – виживає спритніший.

  Яскравий приклад – перехрестя вулиць Пилипа Орлика-Бельведерської-Дністровської. На цьому перехресті завжди є потік машин та людей, кожен кудись поспішає. І тут назріває проблема взаєморозуміння водіїв транспортних засобів та пішоходів. Річ у тому, що знаки, які вказують на пішохідний перехід, встановлені, а на саме дорожнє покриття розмітка не нанесена.

  Василь Бойчук, інженер Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку, погоджується, що нанесення розмітки може покращити організацію руху. «Згідно із рішеннями комісії з питань безпеки дорожнього руху та влаштування об’єктів транспортної інфраструктури, ми замовляємо такого виду роботи, а КП «ДРЕУ» їх виконує, – каже він. – Аналізуючи звіти такої діяльності, можна стверджувати, що 7 травня цього року на вулиці Пилипа Орлика та на вулиці Бельведерській виконувались роботи з нанесення дорожньої розмітки. Проте саме на цьому перехресті розмітка нанесена не була. Чому так сталось, ми з’ясуємо. Якщо є гроші у бюджеті, ми обов’язково її там нанесемо».

  Проте це лише половина справи. Ще одна гостра проблема вище згаданого перехрестя – стихійна стоянка. Згідно із Правилами дорожнього руху, зупинка та стоянка автомобілів забороняється на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків. Жителі міста, бажаючи перейти з вулиці Дністровської на вулицю Пилипа Орлика через Бельведерську, мусять оминати автомобілі, запарковані просто під самісіньким знаком пішохідного переходу.

   

  Прес-служба міського відділу ДАІ УМВС стверджує, що знає про такі факти несанкціонованих парковок і бореться з ними. «Ми працюємо над цим питанням, використовуючи усі законні методи – відпрацювання проблемних місць, профілактичні розмови з водіями, складання адміністративних протоколів. Та тільки працівники ДАІ відвернуться – автомобілі заново запарковані, – кажуть у прес-службі. – Зрозумійте, Державна автоінспекція не може поставити свого працівника на кожному перехресті!»

  Ми вирішили діяти. Зателефонували в чергову частину і попросили направити екіпаж для прояснення ситуації. Черговий заяву прийняв, пообіцяв допомогти. Минула доба, а під дорожнім знаком 5.35.1. «Пішохідний перехід» на вулиці Бельведерській стоять ті самі транспортні засоби.

  Ну що ж, ХХІ століття надворі… Чисті переходи у місті – справа самих жителів міста. Борючись із стихійними парковками, мимоволі відчуваєш себе сучасним Дон Кіхотом.

  ГК

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150