Дитячий простір в Івано-Франківську

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Наприкінці вересня громадська організація «Мами Прикарпаття», благодійний Фонд «Тепле Місто» і департамент містобудування та архітектури Івано-Франківська презентували ідею нового спільного проекту – «Місто дружнє до дітей».

  Ідея полягає в тому, аби створити у центрі міста зручний і цікавий простір для малюків. За словами зас­новниці ГО «Мами Прикарпаття» Мар’яни Вершиніної, ще з минулого року батьки підняли питання, аби створити у сквері на Міцкевича дитячий майданчик. Мами – за, але знайшлись і ті, що проти, мовляв, це нашкодить історичному середовищу. До проблеми вирішили підійти ширше, залучити фахівців.

  «Коли всі почули про ідею створити на Міцкевича дитячий майданчик, то уявили пісочницю та каруселі, – говорить активіст «Теплого Міста», архітектор Андрій Назаренко. – Дуже класний приклад знайшли у місті Бордо (Франція). Місто за розміром, за кліматом, як Франківськ. У центрі Бордо є будівля Фондової біржі XVIII століття, яка занесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Тут ще серйозніше, ніж у нас. І на цій площі є простір, пристосований для дітей. Там немає жодної конструкції, яка виступає, чи дерева. Раз у 15 хвилин через маленькі отвори витікає тоненький шар води, що перетворює площу на дзеркало. Це класний магніт для туристів і розвага для дітей».

  Отож, щось просте і креативне, аби не зашкодило історичному середовищу, активісти намагатимуться створити і в Івано-Франківську. Почали з того, що оголосили міжнародний конкурс на найкращий проект простору для дітей. Організатори сподіваються на участь архітекторів із різних міст і країн. Уже визначилися з призами. За перше місце – 1800 євро, друге – 1600, третє – 600.

  Завданням архітекторів буде в тому, аби їхній проект був безпечним, візуально схожим з середовищем, доступним для виготовлення і зрозумілим для дітей.

  Конкурс уже оголосили. 20 листопада – початок реєстрації робіт. 15 травня 2015 року – кінцевий термін подання. А переможців визначать 1 червня – в Міжнародний день захисту дітей.

  Репортер

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150