Від Франції зажадають мільярд доларів за ядерні випробування

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Асамблея Французької Полінезії вирішила зажадати від уряду Франції відшкодування збитку від проведення ядерних випробувань. Як пише The Independent, комітет Консервативної партії Полінезії оцінив заподіяну екології шкоду в 930 мільйонів доларів.

  За даними комітету, в період з 1966 по 1996 рік Франція провела 210 ядерних випробувань, які згубно позначилися на екології регіону. Одне з перших випробувань термоядерної зброї було проведено в 1968 році в районі атола Фангатауфа.

  Торік міністерство оборони Франції розсекретило частину документів, в яких йдеться про те, що рівень радіації на островах набагато більший, ніж вважалося раніше. Так, на острові Таїті він в 500 разів більше допустимого.

  Крім екологічного збитку, комітет має намір стягнути ще 132 млн доларів за окупацію атолів Муруроа і Фангатауфа.

  У січні 2012 року Сенат Франції схвалив законопроект про передачу Французької Полінезії атолів Муруроа і Фангатауфа. Острови, на яких проводилися атмосферні та підземні ядерні випробування, мали відійти Полінезії 1 січня 2014. При цьому Париж пообіцяв продовжити забезпечувати безпеку атолів і проводити на них радіологічний моніторинг.

  У липні 2011 року полінезійський уряд звернувся до Парижу з вимогою компенсувати 226 мільйонів євро, витрачених на лікування потерпілих.

  Французька Полінезія, що складається з 130 островів і 5 великих архіпелагів, є заморським володінням Франції. Вона управляється верховним комісаром, що призначається президентом Франції. Острови Муруроа і Фангатауфа були включені до складу Франції в 1964 році.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150