Фінську церкву залишили тисячі людей після легалізації гей-шлюбів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Фінляндії лютеранську церкву, що має державний статус, покинули майже 8 тисяч осіб. Це сталося після того як парламент дозволив одностатеві шлюби, а в підтримку цього закону висловився архієпископ Турку і Фінляндії Карі Мякинен (Kari Mäkinen), повідомляє видання Yle.

  Відразу після схвалення закону близько 7 тисяч 800 осіб подали через онлайн-сервіс повідомлення про вихід з церкви. Як наголошується в коментарях, більшість на такий крок пішли на знак протесту проти позиції архієпископа з цього питання. Відповідно до закону, покинувші церкву відтепер не будуть платити церковний податок – основне джерело доходів для лютеранської церкви в країні.

  У той же час міністр внутрішніх справ Пяйві Рясянен (Päivi Räsänen), що представляє християнських демократів, заявила в суботу, 29 листопада, що продовжуватиме боротьбу проти законодавства про гей-шлюби.

  Закон про легалізацію одностатевих шлюбів парламентарії прийняли в п’ятницю, 28 листопада. На підтримку його виступили 105 депутатів, проти – 92. Згідно з документом, одностатеві пари будуть володіти тими ж правами, що і традиційні, а також їм буде дозволено всиновлювати дітей. Нова норма набуде чинності імовірно в 2016 році.

  Розгляд законопроекту у фінському сеймі викликало широкий громадський резонанс, в день голосування тисячі прихильників і противників закону влаштували маніфестації біля будівлі парламенту.

  Фінляндія залишалася останньою скандинавською країною, де не були легалізовані одностатеві шлюби. Норвегія, Швеція і Данія зробили це в 2008, 2009 і 2012 роках відповідно. У Фінляндії громадяни однієї статі могли зареєструвати цивільне партнерство.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150