Чому не видають «лікарняних»?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  До численних проблем, які нині як сніг на голову впали на прикарпатців, додалася ще одна. Пацієнтам закладів охорони здоров’я замість офіційних листків непрацездатності — документів строгої звітності — видають довідки про тимчасову втрату працездатності, що їх, зрозуміло, у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не оплачують.

  З цього приводу до нашої редакції телефонують люди з Івано-Франківська й інших міст і районів області, надіслав нам електронною поштою текст свого звернення до жителів м. Калуша та Калуського району місцевий «Правий сектор», який адресував відповідний запит департаментові охорони здоров’я ОДА, в. о. заступника міського голови Василеві Турчину, прокуратурі міста й області з вимогою розібратися із ситуацією та привести її у відповідність до вимог чинного законодавства.

  Із проблемою, яка зумовлена не об’єктивною складністю кризової ситуації в державі, а створена столичними високопосадовцями штучно, на рівному місці, зіткнулися, як свідчать повідомлення на інтернет-сайтах, і в деяких інших областях України.

  Ми попросили начальника обласного інформаційно-аналітичного центру при департаменті охорони здоров’я ОДА Тараса СТАХА пояснити читачам «Галичини», чому склалася така, м’яко кажучи, дивна ситуація із видачею лікарняних листків і коли можна сподіватися на її внормування. Адже люди і без цього стривожені нинішніми суспільними негараздами, а тут ще й змушені нервуватися тим, що елементарне питання через чийсь чиновницький недогляд розростається до розмірів проблеми. Бо довідка про тимчасову непрацездатність лише підтверджує факт звернення людини в медичний заклад і не надає права на оплату працівникові тих днів, протягом яких він через хворобу не був на роботі.

  — Така ситуація, — сказав Т. Стах, — виникла тому, що Міністерство охорони здоров’я України несвоєчасно — лише наприкінці листопада — провело тендер на друк і закупівлю бланків листків непрацездатності. Ними ж забезпечують медичні заклади централізовано. Вже наступного тижня бланки цих документів отримає наша область, і тоді ті громадяни, яким у поліклініках і лікарнях видали довідки про тимчасову втрату працездатності, зможуть обміняти їх на лікарняні листки.

  Зазначимо, що відповідно до наказу МОЗ України від 2 грудня ц. р. «Про розподіл листків непрацездатності, закуплених у централізованому порядку за кошти Державного бюджету України на 2014 рік» окремі області України, як-от Дніпропетровська, вже отримали велику кількість бланків листків непрацездатності і там на них уже обмінюють довідки, видані громадянам лікувально-профілактичними закладами. Отож прикарпатцям залишається чекати, що й до них дійде черга…

  Галичина

  (Visited 9 times, 1 visits today)
 • 180x150