У Загвідзі скандал навколо землі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Почну із закінчення листа до Загвіздянського голови від обласної прокуратури, а саме, начальника відділу прокуратури області Т.Семківа:

  "…У ході розслідування отримано достатні докази неналежного виконання своїх службових обов’язків начальником управління Держкомзему у Тисменицькому районі Прокопівим В.М., при погодженні передачі у власність фізичним особам земельних ділянок площею 6,1207 га, а тому щодо нього складено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України.

  На даний час прокуратурою області вживаються заходи цивільно-правового характеру для визнання недійсними відповідних державних актів та повернення земельних ділянок законним власникам."

  Але, на жаль, це ще не кінець у історії, яка почалася три роки тому.

  З-під пера тодішнього голови Тисменицької районної державної адміністрації п.Ігоря Овчара виникло розпорядження "Про надання дозволу Жумбею Б.В. на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність"; "Про надання дозволу Гуцуляк М.В. на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність" від 24.10.2012 р. №991; "Про надання дозволу Бірюкову О.П. на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність" від 15.11.2012 р. №1023; "Про надання дозволу Шереметі Я.В. на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність" від 22.11.2012 р. №1046; "Про надання дозволу Марціновській Г.С. на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність" від 23.11.2012 р. №1070 про надання зазначеним особам дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, які розташовані на території Загвіздянської сільської ради, за межами населеного пункту с. Загвіздя. А вже за два місяці були розпорядження нового голови Тисменицької районної державної адміністрації п. Івана Росіцького "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність Жумбею Б.В." від 28.12.2012 р. №1188; "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність Гуцуляк М.В." від 28.12.2012 р. №1190; "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність Шереметі Я.В." від 28.12.2012 р. №1193; "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність Бірюкову О.П." від 28.12.2012 р. №1192; "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність Марціновській Г.С." від 28.12.2012 р. №1189 про затвердження зазначеним особам проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, які перебувають у запасах та знаходяться на території Загвіздянської сільської ради, за межами населеного пункту с. Загвіздя, в урочищі "Рінь".

  Щоб не бути занадто багатослівним, адже написано вже багато, скажу, що насправді земля, роздана вказаним вище особам, знаходиться у межах села, а значить, ніхто, крім сільських депутатів, дати її не міг. І згадані службовці порушили Закон.

  Слідство, а я достатньо знайомий із матеріалами справи, досить переконливо показало, що згадані ділянки по кілька разів перепродувались у вузькому колі вже існуючих власників, аби створити ілюзію чесних набувачів. Хоча, як на мене, це виглядає на звичайне шахрайство. Прицім, зауважу, що після роз’яснень Верховного суду поняття чесного набувача, як особи, у якої вже не забереш куплене, зникло ще рік тому. Вкрадене мають завжди повертати власнику.

  Словом, землю селу мають віддати. Звичайно ж, через суд. А до "Феміди" справу, згідно чинного Законодавства, має передати прокуратура. Тому мені, особисто, не зрозуміло, що ще за заходи цивільно-правового характеру для повернення землі має вжити прокурор.

  Я не хочу припускати, що в прокурорський кабінет одного разу тихо зайшов забудовник із якогось "енергобумбуду", мовчки показав кримінальну справу по Загвіздю і тикнув пальцем у те місце в проекті багатоповерхівки, де хороша квартира чи площа під магазин… І справа після того замилюється або програється в суді. Схема підкупу і "вирішення" проблеми знайома до болю…

  Однак, я знаю, що після Майдану у нашої прокуратури є подвійна мотивація зробити цю справу оперативно. Торжество Закону – раз. І торжество справедливості – два.

  Спитаєтесь, до чого тут ще й справедливість?

  Село дало на своїй землі, вкраденій різними жумбеями, 15 ділянок під забудову для учасників АТО. Ще трьох хлопців Загвіздя відправили на Схід вчора. Вірю, що вони повернуться і наш обов’язок буде віддати їм ще три місця під забудову. А вони ще досі, завдяки безконечним, вже у майже три роки діям наших правоохоронців, знаходяться в руках аферистів.

  Згадав, що є ще третя мотивація для наших прокурорів віддати всі сили на повернення селу Загвіздя землі.

  У солдатів після війни дуже низький поріг чутливості і співчуття до негідників. Тому не дивуйтеся, що коли фронтовик не отримає свого, чиясь прокурорська краватка буде накручуватися на його міцний кулак доти, доки не вилізуть очі.

  Олег Олексюк, АК

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150