Обласна універсальна наукова бібліотека імені Івана Франка відзначає 75-річчя з часу створення

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Упродовж цього значного життєвого проміжку бібліотечна установа стала справжнім осередком культури, знань та новітніх інформаційних технологій.

  Працівники бібліотеки створили єдиний в Україні депозитарій краєзнавчої літератури, започаткували роботу методичного та координаційного центру для бібліотек області, постійно організовують навчальні семінари, читацькі конференції, презентації нових видань, зустрічі з місцевими письменниками та науковцями.

  «Сьогодні у нашій бібліотеці є 13 відділів і 5 секторів, обслуговуємо більше 32 тисяч читачів протягом року, − розповіла директор бібліотеки Людмила Бабій перед початком офіційної частини святкувань. − Книжковий фонд складає близько півмільйона видань. Маємо власні бази даних, сайт, де висвітлюємо всю нашу діяльність. Дуже пишаємося тим, що отримали можливість видати матеріали про бібліотечну роботу та напрацювання впродовж п’яти років».

  Привітати бібліотеку та колектив її фахівців з ювілеєм в установу завітали представники влади, громадські діячі, письменники, актори. Побажання з нагоди свята висловили заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак, голова громадської ради при облдержадміністрації Віталій Перевізник, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило та багато інших. За свою відповідальну та результативну роботу бібліотечні працівники отримали почесні грамоти облдержадміністрації та обласної ради, управління культури, національностей та релігій ОДА.

  «Обласна універсальна бібліотека в Івано-Франківську – предмет нашої гордості. Це доконаний факт, визнаний на рівні області та України, − зазначив, передаючи вітання від голови облдержадміністрації Олега Гончарука, його заступник Ігор Пасічняк. − На підтвердження цього − відгуки про нещодавно проведену тут конференцію для працівників бібліотечної системи, які була нагода почитати».

  Ігор Пасічняк зачитав вітальну урядову телеграму та вручив директору бібліотеки книги для поповнення бібліотечних фондів.

  Довідково

  Історія обласної універсальної наукової бібліотеки починається з 1840 року, коли було відкрито Станіславську державну обласну бібліотеку з дитячим відділом. Першим її директором став Василь Пашницький – відомий книголюб та педагог.

  У роки Другой світової війни фонди бібліотеки було знищено. Свою діяльність установа відновила в 1944 році. У 1956 році з нагоди 100-річчя від дня народження Івана Франка бібліотеці було присвоєно ім’я Великого Каменяра, а в 1966 році вона набула статус наукової.

   

  (Visited 8 times, 1 visits today)
 • 180x150