У Ростові працює підпільний госпіталь для бойовиків «ДНР» та «ЛНР»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Журналісти знайшли в російському Ростові приватний госпіталь, де проходять реабілітацію бойовики так званих «ДНР» та «ЛНР», які втратили кінцівки у боях на Донбасі, інформує Громадське.

  Протягом зими місцеві мешканці спостерігали поряд із підозрілим особняком реанімобілі з українськими номерами та позашляховики.

  «Три поверхи червоної цегли, пластикові вікна. Це і є підпільний реабілітаційний центр для постраждалих у бойових діях. Переважно сюди доставляють тих, хто втратив кінцівки. І переважно – українців», – зазначає видання.

  Будівля всередині нагадує казарму з ліжками. За словами пацієнтів госпіталю, там проходять реабілітацію 34 людини.

   Один з покалічених бойовиків – 46-річний донеччанин з позивним «Штиль», до війни встановлював домофони. Він втратив у боях ліву руку.

  «Ми спочатку на блокпостах стояли з палицями. Якщо у когось була мисливська рушниця – то одна на 5-10 чоловік. А потім зброю дали», – розповів «Шпиль». Хто видавав зброю та навчав військової справи, не говорить.

  «Новая газета» повідомляє, що у Ростові бойовики чекають протези і проходять курс відновлювальної терапії. При цьому, за даними видання, в центрі зараз перебуває близько 20 осіб.

  У підпільному госпіталі також є і росіяни, які воювали на Донбасі. Один із них – Василь, родом з-під Єкатеринбурга.

  «12 березня 2015 року відправився воювати на Донбас. Відслужив п’ять років за контрактом у ВДВ. На Уралі – мама, дружина і троє дітей. До вербувальникам не звертався. До Ростова добирався на поїзді, кордон перетинав на автобусі Ростов – Донецьк. У Донецьку звернувся до озброєних людей, сказав, що приїхав воювати. Відправили у колишню будівлю СБУ, де переночував, наступного дня отримав обмундирування і зброю. Потрапив до загону «Сомалі», до «Гіві», – пише видання.

  Ногу йому ампутували після бою під донецьким аеропортом в лікарні Донецька. Близько місяця тому привезли на реанімобілі у Ростов.

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150