На Прикарпатті дітям показали виставу “Дракон-Світлофор, щоб нагадати про правила безпеки на дорогах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Профілактичний захід, спрямований на недопущення аварійності з участю дітей, інспектори ДАІ, спільно з акторами Івано-Франківського обласного лялькового театру імені Марійки Підгірянки провели у літніх дитячих оздоровчих закладах «Едельвейс» та «Смерічка» в с.Микуличин Яремчанської міської ради.


  Окрім виступу керівника служби профілактичної роботи УДАІ УМВС майора міліції Мирослави Белдик, яка розповіла дітям про основні Правила дорожнього руху та ситуації, у які потрапляють діти на дорогах, розповсюдження тематичної методичної літератури вихованці літніх таборів переглянули виставу «Дракон-Світлофор», автором якої є Євген Гімельфарб.
  За сюжетом п’єси головним героєм є трьохголовий Дракон-Світлофор – господар та головний регулювальник дорожнього руху. Три кольори світлофора сперечалися хто ж із них важливіший на дорозі і в чому полягає особливість та періодичність зміни кольорів. Також казковим героєм є Добрий Чарівник, який навчав діток бути чемними та слухняними на дорозі, навчав діток коли можна переходити дорогу і який був би на дорогах хаос, якби кожний окремий сигнал світлофора не означав різну дію. Наприклад, на зелений – дозволяється переходити дорогу, на червоний – потрібно зупинитися, а на жовтий – приготуватися. А ось Дракончик намагався сплутати кольори, щоб пішоходи не знали, коли їм можна переходити дорогу, а коли рух дозволяється тільки автомобілям. І насправді, якщо не знати та не дотримуватися символічних кольорів, які часто змінюються, то можна створити аварійну ситуацію, або ще гірше – потрапити під колеса автівки. І, застерігав Чарівник, якщо порушувати Правила, так як це робив Іванко Дурник, негативний герой: переходити дорогу, де і коли заманеться, то може статися біда. Тому, вивчили, що для безпечного переходу є пішохідні переходи, світлофори, які регулюють черговість проїзду автомобілів та перехід дороги пішоходами, а дорожні знаки вказують водіям, де пішохідна зона, визначають котра дорога головніша, де рух для велосипедистів та інше.

  Актори додали у грі казковості, та з чарівною легкістю обіграли різні дорожні ситуації, у які потрапляють діти, які не дотримуються дорожньої грамоти. Така постановка дуже їм сподобалася. Дівчатка та хлопчики відповідали на запитання Чарівника та показали добрі знання Правил. Важливо, що діти цілком підтримували доброго і мудрого Чарівника і, звичайно, засуджували негативного героя-порушника, який завжди потрапляє в халепу через незнання Правил. Вистава пройшла цікаво і змістовно для дітвори, інформує прес-служба УДАІ УМВС в Івано-Франківській області.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150