ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» проводитиме незалежні споживчі експертизи товарів та послуг

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Низька якість товару, відсутність контролю за виробничим процесом та зберіганням, підробки, фальсифікати, імітації – основні характеристики сучасного ринку. А що їдять наші діти у школах та дитсадках? Які продукти використовують для приготування їжі у лікарнях та санаторіях? Простому споживачеві дізнатись правду нелегко.

  Відкрити секрет внутрішнього складу продуктів чи промтоварів можуть тільки експерти. Проте сьогодні не існує спеціального контролюючого експертного органу, який би міг ревізувати заклади громадського харчування та торгівлі, пише "Західний кур’єр".

  Генеральний директор ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» Іван Саєвич говорить: «Ми не наділені функціями контролю та перевірки. Ми є незалежним від виробників, продавців та споживачів компетентним державним підприємством, яке в своїй структурі має фаховий персонал – експертів, акредитовані випробувальні та вимірювальні лабораторії практично на всі види продукції, і можемо гарантувати замовнику достовірні результати експертизи. Наша ціль – не контролювати бізнес, а стимулювати його розвиток».

  Зараз підприємство започаткувало роботи у напрямку проведення незалежної споживчої експертизи товарів та послуг. Що це таке? Це компетентне дослідження якісних показників та показників безпечності товарів (послуг) щодо їх відповідності нормам законодавства та вимогам нормативної і технічної документації, а також встановлення причин невідповідності об’єкта експертизи обов’язковим вимогам. Експертний висновок має юридичну силу і є гарантом захисту прав споживача.

  На ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» можна провести перевірку як продуктів харчування, так і промислових, будівельних товарів, електротехніки, автомобілів тощо. Коштує така перевірка від 200 грн., залежно від об’єкта експертизи. «Ситуація складається таким чином, що ми самостійно не маємо права навіть відбирати зразки для експертизи, а також оприлюднювати її результати. Потрібен замовник, і вся інформація про експертизу є його власністю», – зазначає Іван Бронеславович. На днях відбулась зустріч представників бізнесу та торгівлі, установ та громадських організацій, комунальних підприємств, місцевої та обласної влади, простих споживачів та експертів, де намагались вирішити питання, як правильно інспектувати ринок послуг на Прикарпатті. Спеціалісти запевняють, що потрібно створити фонд, який би виділяв кошти на проведення незалежних експертиз у місті та області. Та створити комісію, до складу якої б входили як представники громадськості, так і експерти, яка б мала право відбирати зразки для експертиз та оприлюднювати результати перевірок. Щоб люди знали, за що платять гроші і вберегли себе від підробок.

  Особливо систематично треба проводити перевірки у закладах громадського харчування. Адже постачальник спочатку може надавати товари доброї якості, а згодом замінювати їх менш якісними. Нещодавно директор школи-інтернату приніс на перевірку масло, яке їм привозить постачальник: «Цей продукт навіть маслом назвати не можна. Набір речовин невідомого походження. І цим годували дітей, доки ті самі не підняли тривогу», – каже Тетяна Стасів, начальник випробовувального центру ДП «Івано-Франківськстандартметрологія».

  Існують товари, які підлягають обов’язковій сертифікації, і ті, які не підлягають. Ось, наприклад, масло, сертифікувати необов’язково. «У Європі сертифікат – це імідж, обличчя фірми. А наші виробники просто втратили совість. Виробивши сертифікат, вони не вважають за потрібне дотримуватись його стандартів. Тож реклама і напис на упаковці ще не свідчать про відповідність всередині», – зазначає Іван Саєвич. Тож маємо надію, що періодичні публічні експертизи товарів та послуг триматимуть руку на пульсі вищого ґатунку.

   

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150