Блаженнійший Святослав: Україна є і буде!

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У суботу й неділю пройшла IV Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої в давньому Галичі—Крилосі. Вона була присвячена 150-річчю від дня народження Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького та 1000-літтю з дня смерті святого рівноапостольного князя Володимира Великого й святих страстотерпців Бориса і Гліба. У прощі взяли участь понад 30 тисяч прочан з Прикарпаття й України, що підтвердило її статус найбільш молодіжної й найбільш численної в Івано-Франківській області.

  Архієрейську Божественну Літургію очолив глава Української Греко-Католицької Церкви блаженнійший Святослав Шевчук. Співслужили Його Блаженству митрополит Івано-Франківський архієпископ Володимир Війтишин, митрополит Львівський архієпископ ігор Возьняк, митрополит Тернопільсько-Зборівський архієпископ Василь Семенюк, єпископ курії Верховного архієпископства й секретар Синоду єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах, екзарх Луцький владика Йосафат Говера, екзарх Одесько-Кримський владика Михаїл Бубній, єпископ-помічник Івано-Франківський Йосафат Мощич, єпископ Коломийсько-Чернівецький владика Василій Івасюк, більше 150 священиків та ієромонахів. У недільному богослужінні взяли участь керівники обласної та районної влади й представники депутатського корпусу.

  Проща розпочалась у суботу зранку в архікатедральному храмі Івано-Франківська архієрейською Літургією, яку відслужив владика Йосафат Мощич. Зворушливою була проповідь владики про духовний хліб, якого ніколи не забракне людині, що приходить до Господа з вірою. Керівник Молодіжної комісії о. Віталій Дем’янець по завершенні проповіді й благословенні владики закликав прочан поскладати свої наплічники й речі до машини, щоби нічого не заважало пішій ході й молитовним розважанням у дорозі.
  Нагадаємо, що Молодіжна комісія як структура Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ відповідає за духовну працю з молоддю та з молодіжними громадськими і християнськими організаціями, зокрема й за організацію молодіжних прощ. Від заснування (1998 р.) вона працює над тим, щоб молодь займала активну життєву позицію в Церкві й громаді, що о. Віталій прокоментував так: «Це вже 15-та молодіжна проща з Івано-Франківська до Галицької Богородиці, якою опікується Молодіжна комісія. Приємно, що участь в ній беруть активні учасники парафіяльних молодіжних спільнот, а з літами ті, які стали батьками, вже беруть із собою своїх дітей. Бачу також, що цього року на прощу вийшло більше молодих людей. Словом, наша Церква живе й росте. При нагоді хочу подякувати всім, хто нам допомагає, зокрема Мальтійській службі, яка постійно бере на себе харчування прочан». Зауважимо також, що цього разу в прощі взяли участь понад 70 молодих мальтійців.

  А духовну опіку, як завжди, в часі пішої ходи прочан здійснювали чотири ієромонахи, два монахи-брати і 10 монахинь Згромадження Воплоченого Слова, про що нам розповів настоятель Згромадження  о. Софрон Зелінський.

  Тисячі прочан, які вирушили пішо з Івано-Франківська, Калуша, Бурштина та інших міст і сіл Прикарпаття, почали прибувати до Крилоса близько четвертої години дня, де згодом розпочалося представлення молодіжних та мирянських спільнот архієпархії.

  По вечері о. Віталій Дем’янець у співслужінні священиків-працівників Молодіжної комісії та за присутності молодих прочан відслужили молебень до св. рівноап. князя Володимира Великого. Після молебню вірні зі священиками відвідали Княжу криницю, де відбулося освячення води для паломників. А о дев’ятій вечора велику вечірню з литією відправив владика Йосафат. На вечірній винесли до почитання чудотворну ікону Галицької Богородиці. Далі — молитовні практики, чування, духовні мистецькі програми, а найактивніші прочани не склепили очей до ранку. Адже на висотах давнього Галича є достатньо унікальних святих місць та історичних і природних пам’яток, щоби повернутись до славного минулого наших предків й помислити над ним.

  В неділю главу УГКЦ зустрічали голови обласної ради — Василь Скрипничук та облдержадміністрації — Олег Гончарук, а дівчата в українських строях піднесли блаженнійшому коровай та щирими словами привітали його. При великому здвигові вірних розпочалась архієрейська Літургія.

  У своїй проповіді блаженнійший Святослав Шевчук сказав: «Лише Господь є запорукою того завдання і можливості його здійснення, яке Він на нас покладає. Нам потрібно тільки вірити Йому і, сповнившись Його Святого Духа, твердо тримати за руку нашого Спасителя. Лише тоді ми зможемо протистояти будь-якій темноті, бо одними людськими зусиллями протистояти їй неможливо. Стоячи на цьому святому місці, коли поглянемо на історію нашого народу і нашої Церкви, можемо побачити скільки грізних вітрів упродовж довгих століть віяло на наш народ. Як серед надзвичайно важких обставин кидало човен українського буття. Але наші предки, відповідаючи на поклик свого Господа і Спасителя, змогли вистояти й гідно пройти тим нелегким шляхом лише тому, що вірили і знали — твердість їхнього шляху залежить не від їхніх ніг, а від сили Божої руки, яка веде історичною дорогою наш народ і тепер, в умовах сучасної війни. Сьогодні є багато тих, хто починає сумніватись: чи це покликання, на яке ми відповіли в часах Революції гідності? Чи дорога, якою нас повела Небесна Сотня, не є привидом? Чи за українську справу й Українську державу варто віддати своє життя? Чи правильно є: щоб бути свобідним народом, потрібно вийти з човника особистої приватної безпеки? Ми можемо спокійно йти по хвилях розбурханого житейського моря подібно до апостола Петра з вірою, але як тільки засумніваємось, починаємо потопати. Тому нині під час прощі саме до ісуса, нашого Спасителя, звертаймось зі словами: «ісусе, рятуй нас!».

  Сьогодні ми стоїмо серед розбурханого моря нашого українського буття. Будьмо певні: як тільки ми будемо шукати у вірі спасаючу руку нашого Господа, — одразу ж її знайдемо і, можливо, почуємо: «Чого ж ти сумніваєшся, маловіре?». Україна є, Україна буде! Але цю дорогу, на яку ви ступили, можна перейти тільки з Богом. Жодна людина, жодна людська сила, жодні міжнародні перемовини і дипломатія не дадуть нам тої сили, щоб пройти шляхом до свободи й гідності. Нас перевести нею може лише Спаситель ісус Христос. і той мир у нашому українському човні, який сьогодні хочемо виблагати у нашого Господа, походить від Бога, який тут у ці хвилини є разом з нами. Спасителю, протягни свою руку кожному, хто сумнівається, підтримай кожного, хто змучився, всели надію в кожного, хто починає її втрачати. Мати Божа, Мати нашої Церкви й українського народу, вкажи нам шлях до твого Сина. Слуго Божий великий митрополите Андрею, веди нас до свободи нашого народу».

  По завершенні Літургії блаженнійший Святослав освятив для українських військових у зоні АТО реанімобілі, які придбали івано-франківські волонтери.

   Джерело:Галичина

 • 180x150