У рейтингу свободи ЗМІ Україна опинилася на 129 місці

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Україна за підсумками 2015 р. опустилася в рейтингу свободи преси на 2 позиції – до 129 місця з 180 країн. Про це свідчать дані Press Freedom Index 2015 правозахисної організації "Репортери без кордонів", повідомляє "День".

  "Це найгірший період в історії України з моменту здобуття незалежності в 1991 році. Безжальне придушення протестів, завдяки яким в кінцевому підсумку був повалений Президент Віктор Янукович і подальші бої на Донбасі викликали сплеск насильства та інших зловживань стосовно журналістів", – йдеться у коментарі "Репортерів без кордонів".

  Серед факторів, які вплинули на зниження рейтингу, називається створення в Україні Міністерства інформаційної політики.

  "Між тим, створення інформаційної політики Міністерства показує, що уряд відчуває спокусу контролювати ЗМІ у відповідь на виклики безпеки. Кілька драконівських законопроектів були відхилені в останню хвилину, але є побоювання, що вони можуть бути відроджені в ще більш жорсткій формі, якщо війна затягнеться", – наголосили "Репортери".

  Зазначимо, всього в рейтингу свободи преси 180 країн. На першому місці в індексі – Фінляндія, на другому – Норвегія, третє дісталося Данії. У першу десятку також увійшли такі країни: Нідерланди, Швеція, Нова Зеландія, Австрія, Канада, Ямайка та Естонія. Найгірша ситуація зі свободою ЗМІ була визнана в африканській державі Еритреї. Німеччина опинилася на 12-му місці, Польща – на 18-му, США – на 49-м.

  Росія в рейтингу свободи преси посіла 152 місце, у Білорусі ще більш низька позиція – 157 місце.

   

  (Visited 6 times, 1 visits today)
 • 180x150