Олег Гончарук просить прем’єр-міністра Арсенія Яценюка дозволити вирубку високогірних лісів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук просить прем’єр-міністра Арсенія Яценюка ініціювати внесення змін до лісового законодавства для дозволу вирубки лісів на висоті понад 1,1 тис. м над рівнем моря.

  Про це йдеться в письмовому зверненні Гончарука до Яценюка, пишуть "Українські новини".

  "Термін дії мораторію на проведення суцільних вирубок на гірських схилах у смереково-букових лісах Карпатського регіону на висоті 1 100 метрів над рівнем моря закінчився ще в 2010 році. Мораторій призвів до того, що в таких лісах запущена лісова інфраструктура, а частина гірських лісів області має величезні площі переспілих ялинових деревостоїв", – йдеться в листі губернатора.

  Також Гончарук звернув увагу на незручність для лісорубів постанови Кабміну від 22 жовтня 2008 року №929 про заборону вирубки в букових лісах у період з 1 травня по 30 вересня.

  "Якщо заготовлювати бук у літній період, то дрова мають оптимальні показники за вологістю до початку опалювального сезону. Це питання вкрай важливе і актуальне у контексті забезпечення енергетичної незалежності нашої держави", – зазначається в листі.

  (Visited 8 times, 1 visits today)
 • 180x150