У Франківську презентували електронну систему державних закупівель ProZorro, що дозволить економити мільярди

 • 180x150
 • Опубліковано:

  16 вересня в Івано-Франківську відбулася прес-конференція представників системи електронних державних закупівель ProZorro та Transparency International Ukraine. Вони розповіли про революційну систему електронних державних закупівель, що в перспективі дозволить економити мільярди гривень на державних закупівлях.

  "Ми приїхали до Івано-Франківська, як до одного з регіонів, де маємо запрошення від місцевої влади та допомогу від активістів. З 1 січня 2016 року в Україні повністю зміниться система державних закупівель. Ми зробили акент на зрозумілості та прозорості системи, журналісти та активісти зможуть дуже просто контролювати, яким чином влада витрачає гроші. Раніше цей ринок був непрозорим, торги велися між "своїми" компаніями. Нашим завданням є повернути довіру бізнесу до державних закупівель, збільшити конкуренцію та зекономити гроші", – розповіла Христина Гуцалова, проектний менеджер реформи державних закупівель Національної ради реформ при Президенті України.

  Перевівши лише 1% державних закупівель в електронний вигляд, представники системи ProZorro побачили економію понад 180 мільйонів гривень. Ця ініціатива пішла від громадськості та була підтримана ІТ-сферою – система не коштувала державі жодної гривні. Весь процес, за словами авторів системи, контролюється за допомогою відеомоніторингу та аналітики.

  "На аукціон зараз приходять нові постачальники, які бачать нові умови. Ціна паперу зараз, наприклад, знизилася на 50%. І це лише папір. Всі державні закупівельники з часом перейдуть на нову систему. Центральні органи влади будуть переведені на ProZorro в обов’язковому порядку, інші установи – наприклад, школи – зможуть користуватися нею добровільно. З ІТ-точки зору система є досить хорошою, оскільки її робили одні з кращих айтішніків в Україні. Ми будемо докорінно змінювати систему закупівель", – зазначила Христина Гуцалова.

  "Наразі це є одна проста процедура – електронний аукціон за ціновими або неціновими критеріями. Наприклад, для таких закупівельників, як "Енергоатом", буде створений такий показник, як приведена ціна. Вона, в свою чергу, і відправлятиметься на аукціон. Ми все будемо бачити в інтернеті – і публікації, і тендерні пропозиції, і самі контракти. Мають публікуватися і додаткові угоди до договорів, бо зараз часто буває так, що саме по них вартість зростає в два-три рази. З 1 січня 2016 року більше половини всіх закупівель України будуть переведені в електронний формат, а до 2017 року – абсолютно всі. Система вже зараз показує від 12% до 17% економії коштів. Отже, враховуючи загальний обсяг закупівель в районі 250 мільярдів гривень, це буде економія в районі 50 мільярдів", – додав Віктор Нестуля, співкоординатор ProZorro від Transparency International Україна (м. Київ)

   


   

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150