Україна лідирує в Європі за експортом меду

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Валове річне виробництво меду в Україні перевищує 70 тисяч тонн, що дозволяє країні займати перше місце в Європі і третє у світі. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики Ярослав Краснопольський під час міжнародної конференції щодо біологічно активних продуктів бджільництва, повідомляє прес-служба відомства.

  "Зараз виробництвом меду в Україні займається більш як 400 тисяч бджолярів, що є свідченням соціальної значущості галузі. Виробничий фонд налічує близько 3 млн бджолосімей. Постійно зростає експортний потенціал. Експорт меду з України за 2014 рік склав 36,3 тис. тонн, що на 14,7 тис. тонн, або на 67,6% більше від минулого року. Найбільшими імпортерами українського меду за 2014 рік були Туреччина – 1,4 тис. тонн, Словаччина – 1,8 тис. тонн, США – 7,8 тис. тонн , Польща – 7 тис. тонн, Німеччина – 11,5 тис. тонн, Франція – 1,8 тис. тонн, Іспанія – 1,6 тис. тонн", – зазначив Краснопольський.

  Відповідні показники виробництва меду ставлять нашу країну на перше місце в Європі і третє у світі.

  Крім того, він зазначив, що в поточному році за січень-липень було експортовано 14,3 тис. тонн меду, що на 1,8 тис. тонн більше від відповідного періоду минулого року.

  "У 2015 році освоєно нові ринки збуту, зокрема в Бельгії, Угорщині, Азербайджані, Китаї. На сьогодні Україна експортує мед в 22 країни. Це є свідченням визнання нашої продукції, яка стає конкурентоспроможною на світових ринках", – зазначив Краснопольський.

  Також заступник міністра висловив упевненість, що наявний потенціал галузі дозволить і надалі забезпечити належний рівень розвитку не тільки для потреб внутрішнього ринку, а й формування потужного експортного потенціалу.

  Напередодні глава Мінагрополітики Олексій Павленко повідомив, що експорт українського цукру зріс у сто разів і досяг 37,7 мільйона доларів.

  Джерело:Кореспондент.net.

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150