Студенти ПНУ імені Василя Стефаника стали переможцями загальноміського конкурсу молодих ковалів (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На базі Вищого професійного училища №21 в Івано-Франківську 28 жовтня вдруге відбувся фінальний етап загальноміського конкурсу серед молодих ковалів на кращий мистецький виріб з металу. Конкурс проводився в рамках проекту «Відновлення ковальського мистецтва як одного із найстаріших елементів економічного зростання», що фінансується з коштів Європейського Союзу.

  Організатори заходу – виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради та громадська організація «Центр муніципального та регіонального розвитку – Ресурсний центр» за участі громадської організації «Свято ковалів», Вищого професійного училища №21, кафедри декоративно-прикладного мистецтва та етнодизайну Інституту мистецтвПрикарпатського національного університету імені Василя  Стефаника.

   Конкурс проходив у два етапи: відбірковий та фінальний. Свої мистецькі роботи представили близько трьох десятків учасників з числа студентів кафедри декоративно-прикладного мистецтва та етнодизайну Інституту мистецтв та учнів Вищого професійного училища №21. За підсумками відбіркового етапу по 5 переможців з кожного навчального закладу  пройшли до фіналу.

  Під час фінального етапу конкурсу його учасники впродовж 4-х годин повинні були виготовити виріб з металу. Зокрема, завданням  для студентів  було виконання з кольорового металу художнього твору «Оберіг», тематикою якому могла слугувати одна з трьох категорій: захист від так званих “зовнішніх впливів” (хворіб, різних недуг і таке інше); оберіг “на щастя”; обереги-символи, що мають глибокий філософський зміст.

  За результатами оцінювання журі, до складу якого ввійшли представники організаторів та партнерів проекту, перше місце в загальноміському конкурсі молодих ковалів у віковій категорії «студенти» здобули Іван Попойлик (4 курс) і Діана Мушак (3 курс). Призером конкурсу також став Олег Мухін (5 курс), який  посів друге місце. Третє призове місце зайняли Катерина Плугатор (5 курс) та Віктор Кобець (3 курс). Усі призери фінального етапу конкурсу були нагороджені дипломами та грошовими преміями.

  «Проведення таких конкурсів є важливим для молодих людей, котрі навчаються ковальській справі. Ці заходи підтримують юних митців, заохочують їх до подальшого навчання та розвитку практичних вмінь і  навичок. А також важливим є те, що проведення конкурсу серед молодих ковалів сприяє відновленню ковальського мистецтва як одного із найстаріших елементів економічного зростання», – зазначив член журі, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та етнодизайну Інституту мистецтв, професор Богдан Тимків.

   

   

   

 • 180x150