Франківчанка Дарина Когутяк перемогла у конкурсі статей для Вікіпедії «Пам’ятки України: Крим»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Софії Київській відбулося нагородження переможців конкурсу статей для Вікіпедії «Пам’ятки України: Крим», пише QHA

  Конкурс, присвячений написанню статей про Крим і його культурної спадщини, стартував 26 червня і був приурочений Дня кримськотатарського прапора. Головний організатор конкурсу – ГО «Вікіпедія України» за підтримки Міністерства культури України й Національного заповідника “Софія Київська”.

  В українську Вікіпедію завдяки цьому проекту додалося 346 статей про Крим. Свої матеріали присилали з усієї України, у тому числі й Криму. Але, оскільки півострів окупований, кримчани писали підпільно, не розкриваючи своїх імен. Переможцями стали: Дарина Когутяк (перше місце, Івано-Франківськ), Андрій Курбико (друге місце, Кривий ріг), Ростислав Камеристов (Луганськ).

  Фіналістка конкурсу Дарина Когутяк, відповідаючи на питання кореспондента QHA (Кримські новини) про те, чому вона вирішила узяти участь у конкурсі, розповіла:

  «Мене зацікавила ця тема, тому що в Криму багато цікавих історичних пам’ятників. І мене це зацікавило. Наприклад: курорт Симеїз, вілли, які мають історичний дух, і там стільки всього відбувалося. Вони вціліли після усіх воєн. Мене також зацікавили караїми. Особливо такі історичні фігури, як Кефелі Яків, про нього вийшла велика стаття, на яку я витратила багато часу, – розповідає переможниця.

  Нагороди для переможців вручав Міністр культури України В’ячеслав Кириленко.

  «Зараз усі дії Російської Федерації, яка узяла на себе все управління об’єктами культурної спадщини в Криму, є незаконними. І невизнані жодною країною, і жодною інституцією у світі. Уся відповідальність за можливе ушкодження або руйнування пам’ятників Криму лежить на російській Федерації. Про це ми неодноразово попереджали владу Криму, в тому числі й через міжнародні організації з боку Міністерства культури України. Усі ці дії, які відбуваються, мають незаконний характер. І після повернення Криму все це повинно бути повернено в українські кримські музеї та в кримські заповідники, – говорить Кириленко.

   

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150