У Франківську розповіли, чому потрібно терміново вакцинувати дітей проти поліомієліту

 • 180x150
 • Опубліковано:

  8 грудня в Івано-Франківську відбулася прес-конференція, що стосувалася нагальної проблеми вакцинації проти поліомієліту та ризиків, які виникають в разі відмови від вакцини.

  "Ми хочемо розставити крапки над "і" у питання вакцинації проти поліомієліту. З цієї теми є багато незрозумілого негативу. Нагадаю вам, що ми всі були вакциновані в дитинстві, і ніхто не став інвалідом чи стерильним", – такими словами розпочала зустріч Зоя Ціхонь, доцент кафедри соціальної медицини Івано-Франківського Національного медичного університету.

  Після цього фахівці почали відповідати на запитання журналістів.

  "Проблема поліомієліту знову виникла в Україні 1 вересня 2015 року. Про це заговорив цілий світ – втім, ВООЗ ще з 2012 року казали, що Україна є в зоні ризику. Ще з тих років почалося зниження кількості щеплень дітей проти поліомієліту. Станом на кінець 2014 року ми мали 14.1% відсотка щеплених проти "поліо" дітей – це один з найнижчих показників у світі. Це є дуже небезпечна хвороба, її боїться цілий світ. 1 вересня цього року до нас прибули експерти ВООЗ і виписали нам план заходів, які ми маємо втілити в життя, щоб поліомієліт не поширився далі. Причиною стало те, що у нас, на Закарпатті, трапилося два випадки захворювання", – розповіла Галина Бенько, головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з дитячої імунології.

  Сам поліомієліт є дуже небезпечною хворобою, яка викликає параліч. Якщо у світі є хоча б одна дитина, хвора на нього, то весь світ у небезпеці – так кажуть фахівці. ЛІків від нього не існує, можна здійснювати лише профілактичну вакцинацію. Джерелом інфекції є людина.

  "Поліомієліт в Україні – це те саме, що Ебола в Африці. Для світу ми виглядаємо точно так само, це велика небезпека для всіх дітей Землі. Для діагностики цієї хвороби створено сім величезних лабораторій, але кінцеву відповідь на питання, який саме вірус викликав той чи інший випадок хвороби, може дати лише одна лабораторія – в Атланті. Між збудниками, які виявлені у двох випадках захворювання, знайшли 18 спільних ознак. Це означає, що у них є спільний предок. Чим довше ми зволікатимемо з вакцинацією, тим більший ризик наступних випадків дитячого паралічу. Цей другий тур вакцинації – стандартна світова практика", – додала Марія Бойко, головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з епідеміології

  Сама вакцина проти поліомієліту, що називається "ОПВ",  представляє собою краплі для перорального застосування. Вона сертифікована у міжнародних інстанціях, має індикатор придатності, є якісною та доступною. Її вже закупили – на кошти, які виділив уряд Канади. За статистикою, жодна дитина у цілому світі ще не загинула внаслідок застосування цієї вакцини. Втім, короткотривалий параліч все ж може виникнути – в одному випадку на 750 тисяч дітей.

  Фахівці вкотре наголошують: дітей необхідно терміново вакцинувати, інакше буде пізно.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150