У Франківську є ідея осучаснити автобусні і тролейбусні зупинки електронними табло на сонячних батареях

 • 180x150
 • Опубліковано:

  29 січня Руслан Марцінків провів зустріч з менеджером проекту Місцеві ініціативи для сталого розвитку України (LINK) Зоріцою Корач та експертами Регіонального Екологічного Центру (РЕЦ).

  Проект LINK, що фінансується урядом Норвегії та передбачає реалізацію Місцевого плану дій в галузі довкілля та енергетики, вже успішно реалізований у країнах Центральної та Східної Європи, а тепер зосередив свою увагу на Україні, зокрема на 5 муніципалітетах: Івано-Франківськ, Черкаси, Полтава, Бердичів, Лубни. У нинішніх умовах акцент роблять на програми з енергозберігаючим компонентом.

  Проект розвивається у трьох напрямках: тренінги з представниками місцевого самоврядування; формування громадянського суспільства; екологічна безпека. У рамках першого компоненту семінар заплановано вже на початок березня цього року у Сент Андре (Угорщина). Там проведуть навчання з програмного забезпечення моделювання інфраструктури міста. Також нададуть консультації стосовно написання конкретних проектів. На цей тренінг запрошують і представників івано-франківського муніципалітету.

  В межах двох інших напрямків діяльності спеціалісти LINK розробили «Громадянський пакет» та «Зелений пакет» – освітні мультимедійні програми. Щодо їх ефективного впровадження іноземні менеджери також готові провести навчання.

  Івано-Франківськ співпрацює з кількома організаціями в подібних проектах, а з грудня-місяця минулого року міська рада затвердила меморандум і з РЕЦ. За словами Руслана Марцінківа, для міста важлива стратегічна підтримка та залучення якомога більше іноземної технічної допомоги. А енергоефективні програми викликають особливу потребу в міжнародних інвестиціях. Тут необхідна фахова підтримка та консультація стосовно навіть тих енергоощадних рішень, які у Європі вже давно перестали бути новинками.

  На питання, які проекти актуальні конкретно для Івано-Франківська, перший заступник міського голови Микола Вітенко висловив бажання продовжувати співпрацю у напрямку удосконалення транспортної системи. Зокрема, є ідея осучаснити автобусні і тролейбусні зупинки електронними табло на сонячних батареях. Такі екрани містили б інформацію про схему і графік руху громадського транспорту і значно спростили проїзд для мешканців.

   

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150