159 років тому в селі Угорники народилася Ольга Рошкевич – перше кохання Івана Франка

 • 180x150
 • Опубліковано:

  11 лютого 1857 року в селі Угорники Станіславського повіту, нині підпорядковано Івано-Франківській міській раді, народилася Ольга Рошкевич (Озаркевич) – перекладачка, збирачка фольклору.

  Народилася у сім’ї священика. Батько одержав парафію у с. Лолин (нині Долинського району Івано-Франківської області). Саме там 1874 року відбулося перше знайомство Ольги з Іваном Франком.

  Про це інформують на сторінці "Пам’ять" у соцмережі Фейсбук.

  Після двох років знайомства Франко офіційно просить у Михайла Рошкевича руки його доньки. Батько погодився, але після арешту письменника та обшуків у домі сім’ї Рошкевичів – заборонив Ользі зустрічатись з Іваном Франком. Вони ще зустрічатимуться в лісі за селом, Ольга попри людський осуд втече із дому до Львова на побачення, у Коломиї вони танцюватимуть востаннє вальс. А потім: нехай і фіктивний, але офіційний шлюб і підтримка у Ольги та Франкові вірші з присвятою першій любові.

  У 1879 році Ольга Рошкевич одружилася з молодим священником Володимиром Озаркевичем, однак із заувагою, що матиме повну свободу. Ольга все ще надіялась на спільне майбутнє з Іваном Франком. Але відколи дівчина офіційно вийшла заміж, письменник формально почав шукати розради в інших жінках.

  Згодом Іван Франко напише, що любов до Ольги Рошкевич промучила його десять літ, а Ольга до кінця життя (вже у справжньому шлюбі, а не лише формальному) звинувачуватиме його в малодушності стосовно неї.

  Під впливом Франка Ольга Озаркевич зібрала весільні пісні й обряди в с. Лолин, перекладала з німецької, французької, російської мов.

   

  «…Одна несміла, як лілея біла…»КАЛЕНДАР ПАМ’ЯТІ11 лютого 1857 року у с. Угорники народилася Ольга Рошкевич (Озаркеви…

  Опубліковано Пам’ять 11 лютого 2016 р.

  (Visited 177 times, 1 visits today)
 • 180x150