В Івано-Франківську відбулася нарада щодо проблеми фінансування медицини в області

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Медики, науковці, представники влади і громадські активісти повинні разом створити схему реорганізації роботи медичної галузі на Івано-Франківщині.

  Про це мовилося на спільній нараді департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та обкому профспілки медичних працівників, де акцентувалася увага на проблемах фінансування медицини в області, скороченні ліжко-місць, недосконалості механізму проведення державних закупівель тощо.

  «На виплату заробітної плати медикам витрачається 77-82% бюджетних призначень у галузі, за споживання енергоносіїв – 8-12%, а подекуди й 15%. То що ж залишається для забезпечення невідкладної медичної допомоги? Кошти у межах 8%? – говорив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирон Матейко. – Та незважаючи на недостатність фінансування, переконаний, що потрібно на місцях детальніше аналізувати роботу медичних закладів, навантаження працюючих там, використання ліжкового фонду. Варто економити, знаходити різні джерела фінансування. Кожен головний лікар має бути не лише хорошим фахівцем, а й добрим економістом та господарем».

  За повідомленням департаменту охорони здоров´я облдержадміністрації, на нараді також розглядалися питання про виконання галузевої угоди, ініціативу вдосконалення процедури фінансування військових медичних закладів, звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України щодо скорочення ліжко-місць у лікарнях. Свої думки та пропозиції впродовж заходу висловили голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, заступник міського голови Івано-Франківська Олександр Левицький, голова громадської ради при департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації Оксана Манюх, голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Наталія Бирчак та інші.

  На завершення вручили дипломи про підтвердження статусів «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка, дружня до молоді». Зазначені відзнаки отримали Богородчанська, Рожнятівська, Рогатинська, Тлумацька, Галицька центральні районні лікарні, Івано-Франківська міська дитяча клінічна лікарня. Також зачитали рішення координаційної ради Міністерства охорони здоров’я України про визнання доцента кафедри дитячих хвороб післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету Віри Сем’янчук експертом для проведення оцінювання у медичних закладах області.

   

  (Visited 48 times, 1 visits today)
 • 180x150