Керівники обласної ради з робочим візитом побували на Городенківщині

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Голова обласної ради Олександр Сич та його перший заступник Василь Гладій з робочим візитом відвідали Городенківщину. В районі керівники обласної ради працювали спільно з головою районної ради Іваном Мандичем та головою РДА Богданом Кобилянським за участі депутатів обласної та районної рад.

  Під час перебування на Городенківщині керівники обласної ради зосередили свою увагу на тамтешніх навчальних закладах. Зокрема, відвідали навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів в селі Рашків, де завдяки реалізації проектів обласних конкурсів замінено вікна та двері. А також оглянули загальноосвітню школу І-ІІ ступенів в селі Олієво-Королівка. За словами директора школи Дмитра Чіляка за кошти проекту "Тепло та комфорт дітям" вдалося замінити майже 40 вікон.

  "Ми вже відчули користь від нових пластикових вікон. Лише за січень цього року ми використали вдвічі менше газу на опалення школи, аніж в попередньому році. Аби повністю засклити школу, нам треба замінити ще 20 вікон. Сподіваємося, що скоро ми завершимо цю роботу", – розповів Дмитро Чіляк.

  Чергові у рамках візиту дошкільний заклад та загальноосвітня школа у селі Семаківці також відремонтовані та впорядковані із залученням коштів обласного бюджету.

  Разом з тим керівники обласної ради ознайомилися з результатами реалізації інвестиційного проекту "Використання потенціалу сонячної енергії та впровадження інших енергозберігаючих технологій в дитячому відділенні Городенківської центральної районної лікарні – шлях до успішного лікування дітей". "Суть проекту полягала в тому, що на дитячому корпусі ми планували встановити сонячні батареї, які б забезпечували підігрів води у літній сезон, коли нема опалення. Також в рамках проекту передбачалося запровадження на першому поверсі дитячої лікарні кабінету реабілітації для діток-інвалідів. У нас такий кабінет вже працював, але ми хотіли щоби там були водні процедури," – розповіла головний лікар Городенківської ЦРЛ Олександра Косовець. За її словами торік за кошти проекту було встановлено сонячний колектор і відремонтовано дах на дитячому відділенні. На даний час господарським методом облаштовують кімнату для реабілітації дітей-інвалідів.

  По завершенні огляду соціальних установ та об’єктів очільник обласної ради Олександр Сич відзначив: "Специфіка Городенківського району в тому, що це багатий аграрний район з родючими землями. Але тут практично немає таких підприємств, які б переробляли сільськогосподарську продукцію, яку виробляють селяни. А це означає, що район відіграє роль сировинного придатку. Чому продукція не переробляється тут? Де відрахування в бюджет, робочі місця? Де розвиток місцевого підприємництва? Очевидно керівництву району є над чим працювати і на мою думку це одна із концептуальних задач, яка є сьогодні в районі". Посприяти розвиткові району, на думку голови облради, можна шляхом активнішого використання надр та розвитку рекреаційно-туристичного потенціалу "Дністровського каньйону". "В регіональному ландшафтному парку "Дністровський каньйон" треба завершити те впорядкування його території, яке ми активно здійснювали у 2010-2012 роках та організувати в ньому елементарну адміністративну одиницю, якам б це все тримала під контролем. І навівши лад, залучати сюди туристичний потенціал," – резюмував Олександр Сич.

  Досягнуті результати, пріоритетні проблеми Городенківського району та актуальні питання децентралізації і розвитку місцевого самоврядування керівники обласної ради обговорили з керівниками органів місцевого самоврядування, керівниками структурних підрозділів РДА та депутатами обласної і районної рад під час спільної наради.

   

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150