Спалювання листя і трави принесли Івано-Франківську майже 2,5 мільйони гривень збитків

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 13 квітня, відбувся круглий стіл щодо проблеми виникнення пожеж у весняно-літній період. У ньому взяли участь керівники екологічної інспекції, управління надзвичайних ситуацій, поліції Івано-Франківська, а також голови приміських сіл.

  Під час обговорення зазначили, що головними причинами загорання стають розведені містянами вогнища в лісах і спалення сухої трави та листя.

  Заступник міського голови Олексій Кайда розповів, що небезпечних моментів є кілька: власне пожежа, яка перекидається на житлові споруди й спричиняє величезну шкоду. Друге – при спалювані трави й листя вивільняються важкі метали, які призводять до загострення хронічних захворювань. Третім елементом є нанесення збитків місту й державі. Лише за минулий рік таких збитків було нанесено на майже 2,5 мільйони гривень.

  Начальник міського управління УМНС України в Івано-Франківській області Василь Мацалак зауважив, що особливо небезпечно спалювати листя біля траси, як це зокрема відбувається в селі Крихівці, адже від диму на дорозі погана видимість й це може спричинити ДТП.

  «Нам потрібно спільними зусиллями боротися з цією проблемою. Щоб не допустити виникнення пожеж, пропонуємо створити рейдерські групи за участю представників еко-інспекції та патрульних, які б могли виїздити на місця й вживати заходів. Щодо сільських голів, то їм потрібно залучити до гасіння пожеж добровільні пожежні формування, які існують в селах. А представники патрульної поліції, які їздять містом, повинні виявляти ці порушення», – зазначив Василь Мацалак.

  На завершення він додав, що потрібно здійснювати роз’яснювальні роботи про масштаби цієї проблеми, говорити про це на зборах громади та під час богослужінь. Також планують розробити плакати та відеоролик про те, як правильно та безпечно розпалювати вогнище.

   

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150