В Івано-Франківську вшанували жертв Чорнобильської катастрофи (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Івано-Франківську, біля пам’ятного знаку «І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття" відбулося віче-реквієм з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії.
  Участь у заході взяли представники обласної та міської влади, учасники ліквідації Чорнобильської аварії та жителі обласного центру.

  Захід розпочали хвилиною мовчання за тих, хто віддав своє життя у часи ліквідації наймасштабнішої техногенної катастрофи ХХ століття. Опісля представники духовенства різних конфесій відслужили поминальну панахиду за загиблими під час аварії на ЧАЕС, а високопосадовці поклали квіти до пам’ятника.

  За словами заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, для забезпечення соціальної підтримки учасників Чорнобильської катастрофи з державного бюджету передбачено більше 12 мільйонів гривень.

  «На даний момент, ми маємо майже 800 тисяч гривень передбачених в обласному бюджеті на компенсацію пільгових ліків, для ліквідаторів аварії на ЧАЕС, – повідомив посадовець. – Більше мільйона гривень передбачено на закупівлю путівок для санаторно-курортного лікування, що дає можливість оздоровити 300 чорнобильців».

  Нагадаємо, що в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

   

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150