19 травня прикарпатців закликають одягнути вишиванку та прийти у ній на роботу, в університет, школу чи садочок

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У четвер, 19 травня, українці святкуватимуть Всесвітній день вишиванки, який вже десятий рік поспіль відзначають у третій четвер травня.

  З цієї нагоди департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації закликає прикарпатців одягнути вишиванку та прийти у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

  Самобутнє свято День вишиванки покликане сприяти національній єдності і культурному відродженню нашого народу. Одягнувши вишиванку, ми долучимося до популяризації українського народного одягу, національної ідентифікації молодої генерації українців.

  Додамо, що ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до її реалізації та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

  Нагадаємо, як Івано-Франківськ вдягнувся у вишиванки минулого року.

   

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150