В Івано-Франківську відбудеться міжнародний фестиваль «СТИРО»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З 8 до 12 червня 2016 року в рамках «Porto Franko Гогольfest» в Івано-Франківську відбудеться перший міжнародний фестиваль «СТИРО». Детальніше про захід розповіли організатори на прес-конференції 31 травня.

  Протягом 5 днів на площі перед фортечною галереєю Бастіон місцеві та митці з інших країн Європи будуть створювати скульптурні композиції з незвичайного матеріалу – пінопласту. Захід відзначається оригінальною концепцією не лише для Івано-Франківська, але й усієї України. Цьогорічна тематика фестивалю, у якій працюватимуть майстри, – казкові мотиви. Тому виготовлені скульптури прикрасять території дитячих садків та майданчиків міста.

  «Цього року Івано-Франківська міська рада підписала меморандум про співпрацю з ПНУ ім. Василя Стефаника. І добре, що ми практично втілюємо пункти цієї угоди. Спільними зусиллями муніципалітету, університету та містом-побратимом Кошалін маємо нагоду провести цей унікальний фестиваль», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Зі слів ректора ПНУ ім. Василя Стефаника Ігоря Цепенди, місто переходить на новий етап співпраці влади та університету. Як результат, Івано-Франківськ все більше набирає рис європейського міста.

  Пінопласт – дуже піддатливий та недорогий матеріал. На кафедрі декоративно-прикладного мистецтва та етнодизайну Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника запатентували технологію виготовлення скульптур з пінопласту. Готові скульптури будуть покриті спеціальним розчином. Це продовжить час існування виробів до 40 років і зробить їх витривалими до різних температурних режимів.

  Протягом фестивалю майстри створять 7 скульптур, які були визначені конкурсною комісією. Об’єм окремої роботи буде складати приблизно 3 кубічні метри, висотою до 2,5 метрів. Скульптури будуть кріпитись на металічний каркас.

  Фестиваль стартує 8 червня о 13:00 год. на площі біля фортечної галереї Бастіон.

  Нагадаємо, на проведення І Міжнародного фестивалю скульптури з пінопласту виділили 45 тисяч гривень.

   

  (Visited 3 times, 1 visits today)
 • 180x150