В Івано-Франківську відкрилося виїзне відділення паліативної допомоги

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За участю керівників департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, представників міської та обласної ради, духовенства, 31 травня відбулося відкриття приміщення виїзного/консультативного відділення, навчально-методичного центру з паліативної допомоги при обласному хоспісі.

  Це патронажна допомога паліативним хворим в місті Івано-Франківську, в усіх прилеглих селах та консультації по всій області.

  За повідомленням департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, у виїзному/консультативному відділенні працюють дві бригади – одна для дорослих, інша для дітей. Щодо приміщення, то воно включає лікарський та медсестринський кабінети і кабінет лікування хронічного болю. На базі закладу також діє Благодійний фонд невиліковно хворим «Мати Тереза» та навчально-методичний центр, який передбачає навчання спеціалістів не тільки з Прикарпаття, а й з цілої України.

  «Ми маємо угоди з усіма лікувальними закладами області саме про співпрацю у сфері паліативної допомоги, – говорить позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з паліативної допомоги Людмила Андріїшин.- Це означає, що спеціалісти нашого відділення можуть проконсультувати як правильно організувати і надати таку допомогу. Також тренери центру проводять різні навчання для лікарів загальної практики сімейної медицини, терапевтів і для всіх, хто займається наданням допомоги важко хворим в сім’ях».

  За словами головного лікаря ОКЦПД Ірини Слугоцької, надання паліативної допомоги вдома є найзручнішою для пацієнта. Адже надається в зручних для нього умовах та в звичному місці. Також паліативна допомога вдома добра тим, що передбачає кілька видів опіки, а саме: медичну, духовну, соціальну і психологічну, і дає можливість охопити більше таких хворих.

  Як повідомила Людмила Андріїшин, на сьогодні під опікою виїзного відділення знаходиться 26 дорослих пацієнтів та 5 дітей.

   

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150