Держава планує відновити фінансування заходів з пошуку та перепоховання жертв воєн та політичних репресій

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Івано-Франківській обласній раді відбулася робоча нарада з питань пошуку та перепоховання жертв воєн та політичних репресій. Участь у круглому столі взяли відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, керуючий справами обласної ради Василь Скрипничук, керівництво комунального підприємства "Пам’ять", представники обласної комісії з питань увічнення пам’яті жертв воєн та політичних репресій.

  Святослав Шеремета поінформував учасників наради про підготовку нового закону, який регулюватиме процедуру увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій. За його словами, невирішеним залишається питання щодо суб’єктів, які можуть здійснювати пошук та перепоховання. "Поки що таке право мають спеціалізовані підприємства, яких в Україні є 17. Але реально функціонують трохи більше десяти. Тому є пропозиції надати право проводити пошук і перепоховання громадським організаціям, які працюють в цьому напрямку", – відзначив відповідальний секретар і закликав прикарпатських фахівців напрацювати власні пропозиції до законопроекту. Окрім цього, Святослав Шеремета розповів, що на державному рівні планується відновлення фінансування обласних програм пошуку і перепоховання жертв воєн та політичних репресій на 2017 рік. Відтак, рекомендував підготувати календарний план заходів, які можуть фінансуватися з державного бюджету.

  В свою чергу обласне комунальне підприємство "Пам’ять" продовжує реалізацію заходів, запланованих на 2016 рік. Як розповів заступник директора підприємства з питань пошуку та перепоховання жертв воєн та політичних репресій Василь Тимків, з початку року обстежено декілька місць, де є поховання вояків української повстанської армії та жертв політичного терору комуністичного режиму. "Ми виявили поховання двох осіб в криївці поблизу села Грабівка Калуського району. Можливо там є більше похованих, але зараз можемо впевнено говорити про двох учасників українського націоналістичного підпілля. Перепоховання плануємо зробити в цьому селі. Також заплановане перепоховання невідомих вояків УПА, які поховані в лісовому масиві між селами Гринівці Богородчанського району і Завій Калуського району. Хочемо провести перепоховання на сільському цвинтарі, щоби належно вшанувати загиблих", – розповів Василь Тимків.

  Серед заходів, запланованих комунальним підприємством на поточний рік, – перепоховання жертв комуністичного терору поблизу селища міського типу Більшівці Галицького району та в місті Снятині. На проведення цих робіт вже підготовлені всі необхідні дозвільні документи.

  До речі, Івано-Франківська область, разом зі Львівською, – єдині в Україні створили комунальні підприємства, які займаються питаннями пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів.

   

  (Visited 42 times, 1 visits today)
 • 180x150