Які заходи проводяться на полігоні для сміття в районі села Рибне, щоб запобігти трагедії зі звалищем

 • 180x150
 • Опубліковано:

  9 червня під час засідання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради директор КП «Полігон ТПВ» Юрій Мороз доповів про превентивні заходи, які були проведені на території підприємства, щоб убезпечитись від таких трагічних випадків, як на львівському полігоні у селі Грибовичі .

  За його словами, технологічна зона, яка передбачена для складування відходів, поділена на дві частини. Одна з яких вже вичерпала свій ресурс та закрита (була рекультивована в 2009 році), а друга ще є в експлуатації.

  На цю частину, за допомогою насосу, весь час подається вода для зрошування складуваних твердих побутових відходів. Повністю заповнене водою наявне пожежне водоймище. Також збільшили кількість осіб, які постійно знаходяться на території полігону.

  «Якщо раніше у нас вночі працювали один диспетчер і два бульдозеристи, то зараз у нас постійно на полігоні знаходяться п’ять чоловік: три диспетчери і два бульдозеристи. Зроблено також необхідний запас глини – близько 1000 м3. Укладено договір із Тисменицькою пожарною колоною на обслуговування нашого полігону. Вони повинні час від часу приїжджати на полігон і моніторити ситуацію», – зазначив директор КП «Полігон ТПВ» Юрій Мороз.

  За його словами, на даний час ніяких загорянь не зафіксовано. На території постійно є працівники. Було розроблено графік чергування, за яким до кінця року розписано присутність людей у всі вихідні та святкові дні.

  Згідно з виробничим планом, у 2016 році підприємство планує прийняти на захоронення 83 тис. тонн побутових відходів, з них продати вторсировини 1,0 тис. тонн, а решту захоронити. У вартісних показниках на 2016 рік план по захороненню становить 4080,0 тис. грн., по продажу вторсировини – 72,0 тис.грн. План по стерилізації безпритульних тварин складає 480 штук.

  Основними проблемами підприємства є:

  – зношеність спецтехніки;
  – відсутність постійного джерела електроенергії на полігоні;
  – повільні темпи будівництва стаціонарного фільтратопроводу;
  – відсутність під’їзної дороги з твердим покриттям до полігону;
  – відсутність комунального притулку, для тимчасового перебування безпритульних тварин та власного приміщення для їх стерилізації.

  Для вдосконалення роботи підприємства та покращення якості наданих послуг по захоронення ТПВ необхідно:

  1. Встановити сортувальну лінію для відібрання вторсировини.

  Реалізація даного заходу не тільки покращить фінансовий стан підприємства а й дозволить збільшити термін експлуатації полігону та створить нові робочі місця.

  2. Закупити машину для ущільнення сміття (компактор).

  Удосконалення процесу захоронення відходів шляхом придбання компактора для ущільнення ТПВ і пересипання їх з ґрунтом.

  3. Впровадити системи дегазації на полігоні побутових відходів в с.Рибне та генерування електроенергії з полігонного газу.

  Запровадження системи дегазації на полігоні побутових відходів в с.Рибне та генерування електроенергії з полігонного газу дасть можливість не тільки зменшити обсяг викидів шкідливих речових в навколишнє середовище, а також дасть можливість отримати додаткову сировину для виробництва електричної енергії.

  4. Будівництво стаціонарного фільтратопроводу від полігону ТПВ до точки врізки в міську каналізацію.

  Існуюча практика транспортування фільтрату на комунальні очисні споруди має низку недоліків, серед яких:

   – істотний екологічний ризик: фільтрат може просочуватись в грунт / перетікати, наприклад, під час сильних дощів до того як приїдуть аварійні служби і відкачають надлишковий фільтрат;

   – експлуатаційний ризик: вже зайнято 2 чеки для фільтрату, що фактично зайняли частину ділянки полігону, на якій можна було б теж розміщувати ТПВ, і чим більше відходів розміщується на полігоні, тим більшими будуть обсяги утворення фільтрату, отже, може знадобитися ще один чек, який потрібно буде будувати, захопивши експлуатаційну площу полігону або поряд з полігоном (останнє потребує відповідних дозволів);

   –  висока вартість вивезення на міські очисні споруди.

  5. Проведення реконструкції та рекультивації полігону ТПВ.

  Термін експлуатації полігону у разі проведення його реконструкції передбачається подовжити до 2025 року.

  6. Провести ремонт дороги до полігону ТПВ;

  7. Виготовити проект відведення земельної ділянки яка прилягає до існуючого полігону площею 10 га.

  Дана територія є лісом (з цінними породами дерев) та має особливий правовий статус та екологічний захист. Процедура відведення такої земельної ділянки передбачає погодження з Кабінетом Міністрів України і затвердження Верховною Радою України.

  Тарифи на послуги по захороненню побутових відходів встановлені згідно рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 17.03.2015 року і становлять 1 тонну :

  – для населення – 47,98 грн. в т.ч. ПДВ;

  – для бюджетних організацій – 55,17 грн. в т.ч. ПДВ;

  – для інших споживачів – 62,37 грн. в т.ч. ПДВ;

  – на захоронення ремонтних відходів – 24,46 грн. в т.ч. ПДВ (тариф на захоронення ремонтних відходів застосовується тільки за умови роздільного їх вивезення. У випадку вивезення на полігон ремонтних відходів зібраних разом з побутовими відходами застосовується тариф на захоронення побутових відходів).

  Підприємство є монополістом.

  В Івано-Франківській області немає інших споруд для прийому побутових відходів, у великих кількостях, окрім полігонів ТПВ. Конкуренти практично відсутні. Полігони ТПВ можливі для прийому побутових відходів від м. Івано-Франківська:

  – полігон ТПВ в районі м. Тисмениця в даний час переповнений і закритий для прийому побутових відходів;

  – полігон ТПВ в районі с. Скобичівка – не відповідає нормам ДБН, приймає обмежену кількість ТПВ, тільки від м. Богородчани;

  – полігон ТПВ м. Надвірна – переповнений, приймає тільки обмежену кількість ТПВ від м. Надвірна;

  – полігон м. Калуша – переповнений, в даний час іде підготовка нової площадки площею 3га під складування ТПВ.

  Полігон ТПВ є єдиним об’єктом, який приймає побутові відходи від населених пунктів Івано-Франківської міської ради, населених пунктів Тисменицького району та частини населених пунктів Надвірнянського району.

   Нагадаємо, Руслан Марцінків доручив посилити заходи безпеки на території полігону для сміття в районі села Рибне

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150