У Франківську шукали межу між децентралізацією та сепаратизмом (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  28 червня в Івано-Франківську провели регіональну конференцію під назвою "20 років Конституції України: Україна, що не відбулася?". Участь у заході взяли представники місцевого самоврядування, науковці та експерти з п’яти областей України.

  Втім, риторика та тези організаторів заходу були підозріло схожими на сепаратистські заяви представників антиукраїнської організації Віктора Медведчука "Український вибір" (з якими можна ознайомитися, наприклад, тут, тут і тут – прим.ред). 

  Цей факт викликав занепокоєння представників Цивільного Корпусу "Азов", які прийшли до "Просвіти" та заблокували вхід до приміщення з метою недопущення проявів сепаратизму в Івано-Франківську. Кілька десятків людей, в основному похилого віку, висловили невдоволення тим, що їх не пускають у залу. Розпочався словесний конфлікт на підвищених тонах. На місце події приїхали представники патрульної поліції, які вислухали обидві сторони та спробували розібратися у ситуації. 

  "На нашу думку, в умовах війни доцільність піднімання таких питань є досить сумнівною. Так чи інакше, прямо чи опосередковано, подібні збори обслуговують інтереси Віктора Медведчука, який зараз в Україні реалізовує проект федералізації", – розповів керівник ЦК "Азов" Сергій Сивачук.

  Учасники конференції (зокрема, представники ГО "Просвіта Світовид" та рух "Територіальні громади України") на це відповіли, що активісти заважають їм реалізувати своє право на мирні зібрання, гарантоване Конституцією. Вони запевнили, що також є патріотами, і не мають ніякого відношення до сепаратистів чи Медведчука. 

  Після таких слів "азовці" пропустили "децентралізаторів" всередину. Втім, активісти теж зайшли у залу, щоб послухати промови виступаючих та переконатись, що сепаратистської риторики на цій конференції немає.

  Зустріч розпочалася з виконання Гімну України. Після цього учасники конференції говорили про невиконання Конституції, про те, чи можливо та чи потрібно її змінювати в умовах війни, а також про децентралізацію. Жодних сепаратистських висловлювань оратори не допускали. Втім, це було схоже на відомий ефект із квантової механіки, коли спостерігач самою своєю присутністю чинить вплив на об’єкт спостереження.

  Пропонуємо читачам Стику поглянути, як це було.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150