Агенти ProZorro провели семінар-практикум для освітян в Івано-Франківську

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Запровадження системи електронних закупівель є одним із пріоритетних напрямків економічних реформ, запропонованих Урядом. Тож, сьогодні, 30 червня, в Івано-Франківську відбувся семінар-практикум з представниками міст та районів області про електронні закупівлі в системі ProZorro.

  Захід відбувся в приміщенні обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, де зібралися керівники та секретарі тендерних комітетів обласних установ та закладів освіти і культури за участю регіональних експертів з питань електронних закупівель і представників електронних торговельних майданчиків.

  Навчання провели Агенти ProZorro Ірина Корда та регіональний тренер електронної системи публічних закупівель Prozorro Христина Зелінська .

  Як зазначили організатори заходу, система електронних державних закупівель ProZorro має ряд переваг. Головне те, що вона повністю мінімізує людський фактор під час державних закупівель, тобто зменшує ризики корупції. В нинішній складній ситуації Державою знайдено єдине правильне рішення – перехід на електронні закупівлі.

  Під час семінару учасники мали змогу детально ознайомитися з тим, як працює система, як долучитися до цієї системи тощо. Також їм рекомендували зробити закупівлі шляхом електронних торгів.

  Нагадаємо, починаючи з 1 липня цього року вступає в силу обов’язкове використання електронної системи закупівель з метою відбору постачальників товарів, надавачів послуг та виконавців робіт для закупівлі товарів, робіт та послуг, вартість яких – від п’яти тисяч гривень для товарів і послуг та від 10 тисяч гривень для робіт, але не перевищує межі, встановлені Законом України «Про публічні закупівлі». А при здійсненні відбору постачальників товарів, надавачів послуг та виконавців робіт – обирати торгівельні майданчики, які входять до складу системи електронних державних закупівель ProZorro.Таке запровадження допоможе в подальшому повністю викорінити системну корупцію. Особливість системи електронних закупівель у тому, що ProZorro не передбачає використання державних коштів, а фінансування проекту відбувається за рахунок компаній-комерційних майданчиків (веб-сайтів) та донорів, у переважній більшості міжнародних. Основний принцип роботи системи – максимальна публічність.

  Для освітян також провели презентацію двох електронних майданчиків для проведення державних закупівель – менеджер з розвитку електронного майданчика E-tender – Костянтин Шабалтій та представник електронного майданчика Zakupki.prom.ua – Олена Парфенюк. Експерти розповіли про можливості їх електронних систем, варіанти співпраці та поділились досвідом роботи у сфері закупівель.

   

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150